Pierwsza Dama rozmawiała z Amazonkami o sytuacji pacjentów onkologicznych

2024-02-21, 17:33
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwsza Dama rozmawiała z Amazonkami o sytuacji pacjentów onkologicznych Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielkami Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

Panie rozmawiały o przyszłości leczenia chorych na raka piersi w Polsce, działaniach systemowych, edukacji onkologicznej oraz aktywnościach Amazonek, w tym warsztatach i kampaniach edukacyjnych, wolontariacie oraz wsparciu udzielanemu zarówno chorym jak i placówkom medycznym. Omówiony został także temat rehabilitacji zarówno fizycznej, jak i psychologicznej kobiet, które są w trakcie leczenia lub je zakończyły.

Małżonka Prezydenta zauważyła, że w obecnych czasach wyzwaniem jest dotarcie z zagadnieniem profilaktyki chorób, w tym także onkologicznych, do jak największej liczby kobiet.

Profilaktyka chorób jest niezwykle ważna, zwłaszcza w przypadku tych onkologicznych. Dlatego musimy zintensyfikować działania, by dotrzeć do jeszcze szerszego grona kobiet – podkreśliła Pierwsza Dama.

W tym celu Małżonka Prezydenta zaproponowała współpracę z Kołami Gospodyń Wiejskich, z którymi regularnie odbywa spotkania.

Panie z KGW bardzo poważnie podchodzą do promocji profilaktyki zdrowia. Dzięki swoim działaniom i aktywności mają szansę dotrzeć do osób, które na co dzień nie badają się – dodała.

Małżonka Prezydenta od lat aktywnie wspiera inicjatywy edukacyjne w tym zakresie oraz popularyzuje regularne badania kobiet, m.in. poprzez zaangażowanie w akcję „Badamy nie tylko Mamy!”.

16 lutego 2023 roku Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” obchodzi 31–lecie istnienia.

Federacja aktywnie działa na wielu płaszczyznach w celu polepszenia sytuacji kobiet z rakiem piersi w Polsce. Starania te zaowocowały wprowadzeniem między innymi: refundacji protez piersi, refundacji rekonstrukcji piersi, zmian w leczeniu obrzęku limfatycznego i wiele innych.

Przez cały czas swojej działalności jako priorytet Federacja stawia działania mające na celu uświadamianie polskich kobiet jak ważne jest wczesne wykrycie tej choroby, w tym celu organizuje wiele akcji profilaktyczno – edukacyjnych.

prezydent.pl

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24