Para Prezydencka na Gali Olimpijskiej

2021-10-12, 07:38
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Para Prezydencka wzięła udział w Gali Olimpijskiej podsumowującej dokonania Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020.

Prezydent Andrzej Duda wyraził wdzięczność i złożył gratulacje zdobywcom medali, a także wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i całej rodzinie olimpijskiej. – Wspaniale pokazaliście się na tych szczególnych Igrzyskach. Daliście radę – mówił.

Podczas Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 polscy zawodnicy zdobyli 14 medali: 4 złote, 5 srebrnych oraz 5 brązowych – najwięcej w XXI wieku. W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli 17. miejsce.

Prezydent RP kibicował z trybun olimpijskich polskim zawodnikom: koszykarzom, tenisistom oraz siatkarzom. Wziął również udział w ceremonii otwarcia igrzysk.

Parze Prezydenckiej towarzyszyli podczas uroczystości przedstawiciele Kierownictwa KPRP: minister Andrzej Dera, minister Adam Kwiatkowski oraz doradca Piotr Nowacki. Tegoroczna Gala organizowana jest w przeddzień 102. urodzin Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który powstał 12 października 1919 roku.

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Piątek, 26 czerwca 2026

    Święci bracia męczennicy Jan i Paweł, wspomnienie

    Mt 8, 1-4

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Gdy Jezus zszedł z góry, podążał za Nim wielki tłum. Wtedy podszedł do Niego trędowaty, pokłonił się i prosił: „Panie! Jeżeli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. On wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast został oczyszczony z trądu. Jezus mu nakazał: „Pamiętaj, nie mów o tym nikomu, lecz idź, pokaż się kapłanowi, a na świadectwo dla nich złóż ofiarę, zgodnie z nakazem Mojżesza”.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24