AWPL-ZChR z 6 proc. poparciem zdobyła czwarty raz z rzędu mandat europosła

2024-06-10, 02:01
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę, 9 czerwca w Unii Europejskiej odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Na Litwie wielki sukces odniosła jedyna polska partia parlamentarna poza Polską, Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin. Zdobyła 5,78 proc. głosów w skali całego kraju, zdecydowanie wygrywając w rejonach solecznickim (84,71 proc.), wileńskim (41,38 proc.), wisagińskim (22,42 proc.) i trockim (19,39 proc.). Natomiast w rejonie święciańskim uzyskała drugi wynik (15,72 proc.).

Polska partia czwarty raz z rzędu zdobyła mandat europosła, który ponownie obejmie lider AWPL-ZChR Waldemar Tomaszewski.

„AWPL-ZChR swoją uczciwą i pełną poświęcenia pracą udowodniła, że jednoczy absolutną większość Polaków, będąc ich reprezentacją na szczeblu europarlamentarnym, sejmowym i samorządowym. Jak też skutecznie broni praw wszystkich tradycyjnych mniejszości narodowych” – powiedział w wieczór wyborczy prezes AWPL-ZChR, europoseł Waldemar Tomaszewski, dziękując także wszystkim wyborcom za oddane głosy, a aktywowi AWPL-ZChR za wytężoną i skuteczną pracę przedwyborczą.

www.awpl.lt

 

Komentarze   

 
#18 PL-LT 2024-07-03 15:30
Znakomite zwycięstwo, brawo!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#17 Staszek 2024-06-18 01:10
Brawo, brawo!! Jest jedność - jest także dobry zwycięski wynik!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#16 wolski 2024-06-14 10:04
Unia Europejska była zakładana przez polityków mocno związanych z chrześcijaństwem, jak Schuman czy Adenauer. Niestety z biegiem czasu niebezpiecznie wychyliła się na lewo i wyraźnie się pogubiła. Dlatego ważne jest odnowienie Unii w duchu wartości chrześcijańskich, z których wyrosłą Europa. W tym też kierunku pracuje AWPL-ZCHR zarówno na Litwie jak również w instytucjach unijnych. Wybór Waldemara Tomaszewskiego gwarantuje kontynuację tej właśnie linii działania.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#15 Rafał W. 2024-06-12 16:48
Unia Europejska była zakładana przez polityków mocno związanych z chrześcijaństwem, jak Schuman czy Adenauer. Niestety z biegiem czasu niebezpiecznie wychyliła się na lewo i wyraźnie się pogubiła. Dlatego ważne jest odnowienie Unii w duchu wartości chrześcijańskich, z których wyrosłą Europa. W tym też kierunku pracuje AWPL-ZCHR zarówno na Litwie jak również w instytucjach unijnych. Wybór Waldemara Tomaszewskiego gwarantuje kontynuację tej właśnie linii działania.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#14 z Polski 2024-06-12 16:47
Jestem pod wrażeniem Waszej drodzy Rodacy determinacji, odwagi, pryncypialności, skuteczności!
Serdecznie gratuluję, że tak wspaniale i ofiarnie walczycie o polskość na Wileńszczyźnie!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#13 Dorota 2024-06-12 16:46
Cieszę się, że taki pryncypialny i zasadniczy polityk jak Waldemar Tomaszewski będzie reprezentował nie tylko nas Polaków, ale także obywateli Litwy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#12 Ewa Warszawa 2024-06-12 16:45
Gratulacje za ten sukces i już życzenia powodzenia w jesiennych wyborach do Seimasu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#11 marcin 2024-06-12 16:43
Znakomita wiadomość jest taka, że w Brukseli ponownie będziemy mieli swojego przedstawiciela, przewodniczącego AWPL-ZChR Waldemara Tomaszewskiego. Nasze sprawy i postulaty nie będą zamiatane pod dywan, ale będą obecne w unijnej, międzynarodowej dyskusji na różnych forach.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#10 Maryla 2024-06-12 13:02
Gratulacje! To wielkie zwycięstwo całej polskiej społeczności na Litwie. W nowej kadencji PE będziemy mieli naszego europsosła W. Tomaszewskiego, który w należyty sposób podnosi nasze sprawy na arenie międzynarodowej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#9 Ryszard 2024-06-12 12:18
Wysokie poparcie i w pełni zasłużony sukces!
Cytować | Zgłoś administratorowi