Maria Pucz z AWPL-ZChR stanęła na czele Samorządu Rejonu Trockiego. KOMENTARZ NOWEJ MER

2021-05-12, 11:29
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Maria Pucz z AWPL-ZChR stanęła na czele Samorządu Rejonu Trockiego. KOMENTARZ NOWEJ MER © L24.lt (Wiktor Jusiel)

Od dzisiaj p.o. mera Samorządu Rejonu Trockiego została Maria Pucz z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR). Stosowną uchwałę podjęła dzisiaj Rada Samorządu Rejonu Trockiego. Maria Pucz uzyskała absolutne, 100-procentowe poparcie radnych.

Udział w dzisiejszym głosowaniu wzięło 21 radnych rejonu trockiego reprezentujących sześć różnych ugrupowań politycznych i obywatelskich. Na przedstawicielkę AWPL-ZChR Marię Pucz głosowało 100 proc. radnych, uzyskała ona poparcie absolutnie wszystkich radnych – zarówno z pozycji, jak też opozycji.

"Dzisiaj odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Samorządu Rejonu Trockiego, w porządku dziennym było jedno pytanie, mianowicie głosowanie w sprawie zatwierdzenia mojej kandydatury na stanowisko pełniącej obowiązki mera" - w rozmowie z dziennikarzami portalu L24 poinformowała nowa mer Maria Pucz z ramienia AWPL-ZChR.

Maria Pucz zamieniła na stanowisku mera Trok Editę Rudelienė, która została nowym posłem na Sejm Litwy zastępując zmarłego niedawno Kęstutisa Glaveckasa.

"Na okres 5 miesięcy musieliśmy zatwierdzić p.o. mera. Udział w posiedzeniu rady wzięło 22 radnych, w tym ja. Z wiadomych powodów udziału w głosowaniu nie brałam. Na moją kandydaturę głosowało 21 radnych. Jestem niezmiernie wdzięczna za poparcie, myślę, że mój wieloletni trud, szczere oddanie się pracy i kompetencje - to wszystko miało wpływ na wyniki głosowania" - refleksjami po głosowaniu podzieliła się z nami nowo wybrana mer Trok.

Poproszona przez dziennikarzy portalu L24 plany na najbliższą przyszłość, mer powiedziała, że żadnych kardynalnych zmian nie planuje. "Najważniejszym celem będzie zachować stabilność i kontynuować rozpoczęte prace" - powiedziała.

Nowa mer rejonu trockiego ma 13-letnie doświadczenie pracy w charakterze radnej i 7-letnie doświadczenie na stanowisku wicemera. "Doświadczenie wykorzystam w zarządzaniu i pełnieniu obowiązków mera. Zawsze służyliśmy pomocą ludziom, pracujemy dla dobra mieszkańców naszego rejonu, obowiązki dalej będę pełniła z wielkim entuzjazmem i energią" - mówi nowa mer rejonu trockiego.

Maria Pucz jest trzecim przedstawicielem Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin na stanowisku mera samorządu. Mer Maria Rekść kieruje Samorządem Rejonu Wileńskiego, a mer Zdzisław Palewicz Samorządem Rejonu Solecznickiego.

Bezpośrednie wybory mera Trok odbędą się 10 października tego roku.

Komentarze   

 
#8 z Polski 2021-05-13 12:24
Takie wiadomości zawsze bardzo cieszą, życzę wszystkiego dobrego w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#7 PL-LT 2021-05-12 15:32
Czyli na dziś mamy trzech merów - Polaków na Litwie, w rejonie wileńskim i solecznickim oraz teraz przynajmniej do jesieni również w rejonie trockim! Brawo Rodacy!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#6 Janina 2021-05-12 15:27
Motto jak najbardziej oczywiste: "Pracujemy dla dobra mieszkańców naszego rejonu." Dlatego p. Maria Pucz cieszy się takim szacunkiem, cała rada głosowała za powierzeniem jej obowiązków mera. Przyłączam się do gratulacji.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#5 Marian. Troki. 2021-05-12 13:49
To jest bardzo dobra wiadomość dla Trok i całego rejonu!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#4 Adam 2021-05-12 13:47
Gratulacje dla pani Marii Pucz!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#3 Halina Ravdo 2021-05-12 13:26
Gratulacje, pani Mario!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#2 wileński 2021-05-12 12:49
Życzę wszystkiego dobrego. Przy okazji - widać wielkie zaufanie trockich radnych do pani Pucz, bo bez względu na przynależność partyjną, wszyscy jednogłośnie poparli jej wybór.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#1 Alina 2021-05-12 11:45
Gratulacje i powodzenia!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24