Dzisiaj przypada 19. rocznica zamachu z 11 września w Nowym Jorku.

W związku z 17. rocznicą ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r. prezydencki minister Błażej Spychalski, w imieniu Andrzeja Dudy, złożył we wtorek wieniec przed warszawskim pomnikiem upamiętniającym Polaków, którzy zginęli w zamachu na World Trade Center.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda oddali w środę hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Odwiedzili Ground Zero - miejsce, w którym stały gmachy WTC; złożyli też kwiaty pod tzw. „Survivor Tree”.

W nastroju refleksji nad wciąż aktualnym zagrożeniem ze strony islamistycznego terroryzmu odbyły się w USA w niedzielę uroczystości upamiętnienia 15. rocznicy ataku Al-Kaidy na Nowy Jork i Waszyngton.

Premier Beata Szydło w niedzielę oddała hołd polskim ofiarom ataku na World Trade Center; złożyła wieniec przed znajdującą się w warszawskim Parku Skaryszewskim płytą pamięci Polaków poległych 11 września 2001 r. w Nowym Jorku.

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Piątek, 26 czerwca 2026

    Święci bracia męczennicy Jan i Paweł, wspomnienie

    Mt 8, 1-4

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Gdy Jezus zszedł z góry, podążał za Nim wielki tłum. Wtedy podszedł do Niego trędowaty, pokłonił się i prosił: „Panie! Jeżeli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. On wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast został oczyszczony z trądu. Jezus mu nakazał: „Pamiętaj, nie mów o tym nikomu, lecz idź, pokaż się kapłanowi, a na świadectwo dla nich złóż ofiarę, zgodnie z nakazem Mojżesza”.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24