W piątek, 10 kwietnia, w murach Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie już po raz dziewiętnasty odbył się finał Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2026”. W tegorocznej edycji wzięło udział czterdziestu dwóch uczniów klas 5–9 ze stołecznych szkół.

W dniach 19–21 lutego w hiszpańskiej Walencji odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Psychologiczno-pedagogiczne spektrum współczesnej edukacji”, realizowanego przez Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie, Polską Szkołę im. Ireny Sendlerowej w Walencji, działającą przy stowarzyszeniu Amigos de la Lengua Polaca oraz Fundację Polskiej Akademii Nauk Społecznych i Humanistycznych.

W tym roku spełniło się moje wielkie marzenie. Jako uczeń 7b klasy Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie razem z drużyną Hockey Punks poleciałem do Kanady na jeden z największych młodzieżowych turniejów hokejowych na świecie – Quebec International Pee-Wee Hockey Tournament.

W piątkowy wieczór mury naszego gimnazjum  Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie – znów wypełniły się śmiechem, wzruszeniem i wspomnieniami. Zgodnie ze scenariuszem części oficjalnej uroczystość poprowadzili uczniowie klas maturalnych: Iza, Jula, Artur, Maks i Gabriel, witając dyrekcję, nauczycieli oraz licznie przybyłych absolwentów.

W dniach 9–10 lutego 2026 roku Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie było gospodarzem międzynarodowej mobilności uczniów realizowanej w ramach programu Erasmus+ – grupowa mobilność uczniów szkół. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie należący do samorządów uczniowskich ze szwedzkich szkół Djuråsskolan oraz Mockfjärdsskolan, a także uczniowie Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie.

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół w Wilnie na rok szkolny 2026/2027. Zapraszamy rodziców, którzy poszukują szkoły nowoczesnej, spokojnej i nastawionej na realne kompetencje przyszłości.

Studniówka dla każdego maturzysty to początek wielkiego odliczania do matury. W naszej szkole rozpoczęła się z wielką klasą - maturzyści wkroczyli na salę dostojnym polonezem.

7 lutego w Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Była to nie tylko okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, ale przede wszystkim spotkanie z codziennością, rytmem i wartościami, którymi żyjemy na co dzień.

Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 7 lutego od godz. 10.00. Tego dnia zacznie też działać szkółka sobotnia „Wesoła Karuzela” – przestrzeń rozwoju dla najmłodszych, opartą na działaniu, ciekawości oraz radości odkrywania. Wydarzenie skierowane jest do przyszłych uczniów klas 1, dzieci z zerówki, kandydatów do klas 5 oraz wszystkich, którym bliska jest edukacja oparta na myśleniu, działaniu i odpowiedzialności.

Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 7 lutego o godz. 10.00. Tego dnia zacznie też działać szkółka sobotnia „Wesoła Karuzela” – przestrzeń rozwoju dla najmłodszych, opartą na działaniu, ciekawości oraz radości odkrywania.

Strona 1 z 12

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Piątek, 26 czerwca 2026

    Święci bracia męczennicy Jan i Paweł, wspomnienie

    Mt 8, 1-4

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Gdy Jezus zszedł z góry, podążał za Nim wielki tłum. Wtedy podszedł do Niego trędowaty, pokłonił się i prosił: „Panie! Jeżeli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. On wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast został oczyszczony z trądu. Jezus mu nakazał: „Pamiętaj, nie mów o tym nikomu, lecz idź, pokaż się kapłanowi, a na świadectwo dla nich złóż ofiarę, zgodnie z nakazem Mojżesza”.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24