Wysokie zwycięstwa „Rytasa” i „Turowa”

2015-01-22, 11:42
(0 głosów)
Wysokie zwycięstwa „Rytasa” i „Turowa” © BFL (Fot. Andrius Ufartas)

Ze zmiennym szczęściem w koszykarskim Pucharze Europy wystąpiły litewskie drużyny. We środę wieczorem wysokie zwycięstwo na własnym parkiecie odniósł „Lietuvos rytas", natomiast własne ściany nie pomogły kłajpedzkiemu „Neptunasowi".

Koszykarze wileńskiego klubu podejmowali hiszpańską ekipę „Baloncesto" Jest ona autsajderem grupy, a więc kibice liczyli na łatwe zwycięstwo gospodarzy i nie omylili się.

Wyrównana gra toczyła się tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej i trzeciej dominowali wilnianie, którzy zdobyli bezpieczną przewagę i w czwartej kwarcie grali „na luzie", dając szansę zmiennikom. „Lietuvos rytas" wygrał 100:78 i wynik mówi sam za siebie. Było to drugie zwycięstwo stołecznej drużyny w grupie L.

Rywalizujący w grupie M „Neptunas" Kłajpeda nie potrafił wykorzystać atutu własnego boiska i przegrał z tureckim zespołem „Besiktas" Stambuł. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Obie drużyny popełniali sporo błędów, zawodziła skuteczność. Gospodarzom nie szły rzuty zarówno z dystansu (40 proc. skuteczności), jak i zza linii sześniu metrów (30 proc.). Nic więc dziwnego, że w pierwszej połowie gospodarze wrzucili do kosza przeciwników zaledwie 23 punkty!

Turcy dzięki szczelnej obronie zdołali wywieźć z Kłajpedy cenne zwycięstwo, pokonując Litwinów z wynikiem 69:62. Była to druga porażka „Neptunasa", który z tarczą parkiet opuścił tylko raz.

Drugie zwycięstwo odnieśli natomiast koszykarze mistrza Polski „PGE Turów" Zgorzelec, którzy na własnym parkiecie 99:71 wysoko pokonali dotychczasowych liderów grupy L – zawodników hiszpańskiego klubu „Telenet" Ostenda.

Na prowadzeniu w grupie L jest „Lietuvos rytas", który wyprzedza mistrzów Polski i „Telenet". Wszystkie te ekipy mają na swym koncie po dwa zwycięstwa i jednej porażce.