US Open, 4 runda: Iga Świątek poprawiła swój najlepszy wynik w Nowym Jorku

2022-09-05, 23:38
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
US Open, 4 runda: Iga Świątek poprawiła swój najlepszy wynik w Nowym Jorku Fot. pixabay.com/Pexels

Numer jeden wśród kobiet Iga świątek gra dalej. Numer jeden wśród panów Danił Miedwiediew odpadł z rywalizacji i za kilka dni straci prowadzenie w klasyfikacji ATP.

Nadspodziewanie trudny był mecz czwartej rundy dla liderki światowego rankingu. Polka wyraźnie przegrała pierwszego seta z dużo niżej notowaną przeciwniczką spoza pierwszej „setki” rankingu. W drugim secie był festiwal przełamań, obie panie prezentowały nierówny poziom, na szczęście to Polka zamknęła tego seta i wyrównała wynik meczu. Trzeci set to już pokaz siły liderki światowych list, natomiast przeciwniczka wyraźnie straciła ochotę do gry. Iga Świątek po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału US Open.

Australijczyk Kyrgios sprawił sporą niespodziankę i pewnie pokonał obrońcę tytułu, rozstawionego z nr 1 Rosjanina Miedwiediewa. Tym samym rosyjski tenisista w najbliższym zestawieniu najlepszych tenisistów przestanie liderować, a zastąpi go Alcaraz albo Ruud.

Nick Kyrgios (Australia) – Danił Miedwiediew (Rosja, 1) 7:6, 3:6, 6:3, 6:2
Karen Chaczanow (Rosja) - Pablo Carreno-Busta (Hiszpania, 12) 4:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:3

Matteo Berrettini (Włochy, 13) – Davidovich Fokina (Hiszpania) 3:6, 7:6(2), 6:3, 4:6, 6:2
Casper Ruud (Norwegia, 5) – Corentin Moutet (Francja) 6:1, 6:2, 6:7(4), 6:2

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) – Marin Cilic (Chorwacja, 15) 6:4, 3:6, 6:4, 4:6, 6:3
Jannik Sinner (Włochy, 11) – Ilia Iwaszka (Białoruś) 6:1, 5:7, 6:2, 4:6, 6:3

Andriej Rublow (Rosja, 9) - Cameron Norrie (W. Brytania, 7) 6:4, 6:4, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Frances Tiafoe (USA, 22) 6:4, 4:6, 6:4, 6:3