Alpejski PŚ: Szwajcarka Flury wygrała w supergigancie

2017-12-09, 17:12
(0 głosów)
Alpejski PŚ: Szwajcarka Flury wygrała w supergigancie © AFP/Scanpix fot. FABRICE COFFRINI

Jasmine Flury ze Szwajcarii wygrała w sobotę supergigant alpejskiego Pucharu Świata w St. Moritz.

To pierwsza wygrana Szwajcarki w zawodach Pucharu Świata. Flury pokonała trasę za 1 min. 2,59 sek.

Druga na mecie była również reprezentantka Szwajcarii – Michelle Gisin (+0,1 sek). Trzecie miejsce zajęła Tina Weirather z Liechtensteinu (0,16 sek.). Polka Maryna Gąsienica-Daniel była 51.

W zawodach rywalizowało 60 narciarek.

W sobotę odbyły się też zawody w slalomie gigancie mężczyzn Pucharu Świata w Val d'Isere. Triumfował Alexis Pinturault z Francji (1 min. 51,18 sek.). Drugie miejsce zajął Niemiec Stefan Luitz (+0,28 sek.), o trzeci Austriak Marcel Hirscher (+0,54 sek.).