Medalowe żniwo biatlonistów z Niemenczyna na mistrzostwach Litwy w Ignalinie

2017-10-02, 10:01
(1 głos)
Medalowe żniwo biatlonistów z Niemenczyna na mistrzostwach Litwy w Ignalinie Fot. Szkoła Sportowa Rejonu Wileńskiego

29 września w Ignalinie biatloniści z Ignaliny, Onikszt, Wisagini, Wilna i Niemenczyna rywalizowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy w letnim biatlonie na nartorolkach w poszczególnych grupach wiekowych.

W mistrzostwach bardzo dobrze wypadli wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Niemenczyna, zdobywając najwięcej medali. Otwarcie strzelnicy w Niemenczynie było jednym ze składników sukcesu naszych biatlonistów, najmłodsi wychowankowie Szkoły Sportowej mogli uczyć się strzelać i trenować na nartorolkach.

W piątek biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karne okrążenie o długości 150 metrów. Najpierw na starcie 3 km stanęli najmłodsi biatloniści 2005 r. ur. i młodsi. Albert Gasperowicz startował pierwszy, strzelając leżąc popełnił dwa błędy. Na drugim strzelaniu także pudłował dwa razy i na mecie zajął IV miejsce z wynikiem 15 min. 43 sek. Damian Rynkiewicz szybko pokonał pierwsze okrążenie, strzelając leżąc trafił do wszystkich tarcz i zajmował drugie miejsce. Na drugim strzelaniu także był bezbłędny i na mecie finiszował drugi, zdobywając srebrny medal, pokonując 3 km za 13 min. 57 sek. Medal brązowy zdobył Daniel Buchowski na dwóch strzelaniach popełniając 5 błędów, ale szybko jechał na nartorolkach i zajął III miejsce z wynikiem 15 min. 15 sek.

Złoty i srebrny medal w grupie dziewcząt na dystansie 3 km zdobyły Sylwia Karavackaite i Karina Borkowska. Sylwia na pierwszym strzelaniu była bezbłędna. Na drugim popełniła 3 błędy i zajęła I miejsce z wynikiem, 16 min. 04 sek. Karina na pierwszym i drugim strzelaniu popełniła po 2 błędy i finiszowała druga, pokonując 3 km za 17 min. 32 sek.

Następnie na starcie stanęły Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite w grupie dziewcząt 2003-2004 r. ur. na dystansie 4 km. Wiktoria szybko pokonała 1,3 km do strzelnicy, strzelając leżąc trafiła do wszystkich tarcz i objęła prowadzenie. Na drugim strzelaniu pudłowała dwa razy, ale to nie przeszkodziło zająć pierwsze miejsce i zdobyć medal w złocistym kolorze. Wiktoria Romanowa 3 km pokonała za 13 min. 48 sek. Kamile na strzelnicy popełniła 7 błędów i zajęła V miejsce z wynikiem 16 min. 31 sek.

W grupie chłopców Marek Griniuk najszybciej pokonał dystans 3 km na nartorolkach, ale na pierwszym strzelaniu popełnił 3 błędy i nawet drugie bezbłędne strzelanie nie pozwoliło mu stanąć na najwyższym schodku podium i musiał zadowolić się z drugiego miejsca. Marek 4 km pokonał za 13 min. 19 sek.

W grupie dziewcząt 2001-2002 r. ur. Sara Urumowa z najlepszym czasem pokonała 5 km, na strzelaniu leżąc i stojąc popełniła po 3 błędy i po pokonaniu karnych okrążeni zajęła I miejsce, zdobywając złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w biatlonie. Sara 5 km pokonała za 20 min. 10 sek.

Romuald Aleksandrow rywalizował na dystansie 6 km na strzelaniu leżąc popełnił 2 błędy, strzelając stojąc pudłował 3 razy i zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji zajął II miejsce. Romuald zdobył srebrny medal, pokonując 6 km za 18 min. 14 sek. Rusłan Pukszto w grupie chłopców 1999-2000 r. ur. rywalizował na dystansie 7.5 km Rusłan na strzelaniu leżąc pudłował raz, dwa razy na strzelaniu stojąc i musiał dodatkowo pokonać 450 m dystansu. Rusłan dystans pokonał za 21 min. 32 sek. i finiszował drugi, zdobywając srebrny medal.

Biatloniści z Niemenczyna zdobyli 9 medali, w tym 3 złote. Biatloniści Ignaliny, Onikszt, Wilna i Wisagini zdobyli po 3 medale.

Gratulujemy medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.