Polska przeznaczy 300 mln zł (70 mln euro) z Funduszy Norweskich na projekty związane z zapobieganiem klęskom i katastrofom, zwalczaniem przestępczości oraz migracjami. Wiceminister Jan Szyszko i Ambasador Norwegii w Polsce Øystein Bø podpisali umowę na uruchomienie Programu „Sprawy Wewnętrzne”.

Polska, Islandia, Liechtenstein i Norwegia podpisały umowy na IV edycję Funduszy Norweskich i EOG dla Polski. Polska otrzyma 4 mld zł. Wydarzenie odbyło się 23 kwietnia w Warszawie.

Każde z miast otrzyma 100 tysięcy złotych. Za te środki samorządy będą mogły kupić sprzęt poprawiający dostępność czy przeprowadzić szkolenia dla pracowników.

Polska otrzyma 809,3 mln euro z funduszy norweskich i funduszy EOG na nową perspektywę obejmującą okres od 2014 do 2021 roku. Kraj nad Wisłą po raz kolejny został największym beneficjentem tych funduszy.

Lepsze możliwości leczenia pacjentów i stworzenie warunków do stałego pobytu rodziców z dzieckiem to efekty osiągnięte w trakcie remontu Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków w opolskim Wojewódzkim Centrum Medycznym.

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Piątek, 26 czerwca 2026

    Święci bracia męczennicy Jan i Paweł, wspomnienie

    Mt 8, 1-4

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Gdy Jezus zszedł z góry, podążał za Nim wielki tłum. Wtedy podszedł do Niego trędowaty, pokłonił się i prosił: „Panie! Jeżeli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. On wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast został oczyszczony z trądu. Jezus mu nakazał: „Pamiętaj, nie mów o tym nikomu, lecz idź, pokaż się kapłanowi, a na świadectwo dla nich złóż ofiarę, zgodnie z nakazem Mojżesza”.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24