Więcej żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej

2021-10-12, 15:25
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne Fot. gov.pl

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że na granicę z Białorusią zostanie wysłanych więcej żołnierzy. Możliwe jest nawet podwojenie ilości wojska na granicy.

„Presja migracyjna wciąż jest bardzo wysoka. (…) W związku z tym podjąłem decyzję o zwiększeniu liczby żołnierzy, którzy patrolują granicę, wspierają Straż Graniczną” – poinformował minister Błaszczak.

Jak dodał, w poniedziałek, 11 października, Straż Graniczną wspierało 3 tysiące żołnierzy Wojska Polskiego. W przyszłości możliwe jest nawet podwojenie tej liczby.

Zdaniem ministra, tymczasowe ogrodzenie, które znajduje się na granicy, spowalnia napór migrantów. Natomiast MSWiA (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) przygotowuje projekt ustawy, która będzie podstawą do zbudowania stałej zapory inżynieryjnej, a więc trwałego ogrodzenia granicy.

Wspomniane działania są konieczne, gdyż jak zauważa szef MON: „Presja migracyjna wciąż jest bardzo wysoka, liczba prób sforsowania granicy utrzymuje się na tym samym poziomie.

Na podst. polskieradio.pl

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Piątek, 26 czerwca 2026

    Święci bracia męczennicy Jan i Paweł, wspomnienie

    Mt 8, 1-4

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Gdy Jezus zszedł z góry, podążał za Nim wielki tłum. Wtedy podszedł do Niego trędowaty, pokłonił się i prosił: „Panie! Jeżeli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. On wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast został oczyszczony z trądu. Jezus mu nakazał: „Pamiętaj, nie mów o tym nikomu, lecz idź, pokaż się kapłanowi, a na świadectwo dla nich złóż ofiarę, zgodnie z nakazem Mojżesza”.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24