Pożegnanie 6-latków z przedszkolem w Mejszagole

2019-06-04, 11:49
Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Pożegnanie 6-latków z przedszkolem w Mejszagole Fot. organizatorów

Czas szybko leci i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej.

„Dziś jest dzień ważny
Wszyscy o tym wiemy,
Bo my, „sześciolatki”, do szkoły idziemy.
Żegnaj przedszkole i dobre w nim chwile,
Kiedy na zabawie dni mijały mile”.

Pożegnanie 6-latków – to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Kończy się bowiem 4-letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci z nieśmiałych maluszków stają się samodzielnymi, odważnymi i ciekawymi świata starszakami.

We czwartek, 30 maja, w grupie „Krasnoludki” w Żłobku-Przedszkolu w Mejszagole odbyła się uroczystość „Żegnaj, przedszkole”. Przedszkolaki wzbogaciły ten dzień cudownym, wzruszającym występem artystycznym, podczas którego zaprezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne i recytatorskie.

Po wystąpieniu nadszedł czas na nagrody i słowa podziękowania. Pani dyrektor Iwona Maria Matwiejko podziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom wyraziła słowa wdzięczności za współpracę. Absolwenci otrzymali dyplomy o ukończeniu edukacji przedszkolnej i upominkowe książeczki oraz teczki z pracami, które wykonywały przez cztery lata. Pani Bogdanovičienė, mama Fabiana z grupy absolwentów, w imieniu wszystkich rodziców złożyła wyrazy wdzięczności za opiekę, cierpliwość i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych. Absolwenci przedszkola razem z rodzicami posadzili drzewka, żeby zawsze o nich pamiętano. Na zakończenie części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek, który przyszykowali rodzice.

Kochani absolwenci! Dziękujemy Wam, że mogliśmy wspólnie z rodzicami cieszyć się z Waszych osiągnięć, sukcesów w różnych dziedzinach życia przedszkolnego. Życzymy Wam samych dobrych ocen w szkole, dużo przyjaciół, zadowolenia, wytrwałości w pokonywaniu kolejnych wyzwań...

Powodzenia w szkole!

Lilija Cejko, starszy nauczyciel 

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24