Święty Mikołaj zawitał do Szumska

2018-12-12, 12:51
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Zespół „Bim Bam” z Mikołajem Zespół „Bim Bam” z Mikołajem Fot. organizatorów

Dzień 6 grudnia w kalendarzu liturgicznym jest świętem ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Z tej okazji w Wielofunkcyjnym Centrum Kultury w Szumsku odbyła się impreza mikołajkowa. To święto niesie radość małym dzieciom. Więc maluchy, które aktywnie biorą udział w różnych kółkach organizowanych przez Centrum, wraz z rodzicami tłumnie przybyły na imprezę, aby przywitać Świętego Mikołaja.

Animatorzy – w których roli wcieliły Krystyna Najmowicz i Justyna Łukaszewicz – zachęcali wszystkich do aktywnego spędzenia czasu. Więc było gwarnie i wesoło. Dzieci bowiem w obecności Świętego Mikołaja popisywały się swoimi talentami, a mianowicie tańczyły, śpiewały. Dzieci uczęszczające do kółka „Akwarelka”, które prowadzi Irena Korwiel, przyszykowały wystawę, wykazując swoje zdolności plastyczne. Nie zabrakło również tańców i piosenek w wykonaniu zespołów działających przy Wielofunkcyjnym Centrum Kultury w Szumsku: „Bim Bam”, „Original”, „Power”, „Nutka” i „Nuta”. Kierownikami tych zespołów są niestrudzone Stela Stanulewicz, Justyna Łukaszewicz.

Św. Mikołaj, jak na niego przystało, obdarowywał dzieci prezentami. Sprawiło to ogromną radość młodocianym uczestnikom tej zabawy. Zawsze jest przyjemnie otrzymywać prezenty, ale większą radość sprawia obdarowywanie nimi innych. Piękna biblijna prawda głosi: „Dawajcie, a będzie Wam dane”. Święty Mikołaj więc nie tylko rozdawał prezenty, ale również sam otrzymywał dary w postaci występów dzieci.

Następnie zabawa przeniosła się na zewnątrz, na plac przed Centrum Kultury. Na wszystkich tam czekała piękna, zielona, w kolorowe lampki przystrojona choinka. W sposób uroczysty nastąpiło zapalenie iluminacji. Rozpoczął się okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, okres, na który wszyscy czekają z upragnieniem. Zapalenie choinki na placu przy Centrum Kultury odbyło się po raz pierwszy. Organizatorzy mają nadzieję, że to stanie się tradycją.

Na imprezie była obecna starosta gminy Kowalczuki Krystyna Gierasimowicz. Życzyła wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia, radości z oczekiwania na to święto i dobrego Nowego Roku. Podziękowała kierowniczce oraz pracownikom Centrum Kultury w Szumsku za piękną tradycję organizowania uroczych mikołajek.

Andrzej Aszkiełowicz

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24