Rajd rowerowy do Słobody

2017-07-25, 12:21
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Stało się już tradycją, że co roku organizujemy wyprawy rowerowe do różnych okolicznych miejscowości.

Tym razem postanowiliśmy zintegrować się i pojechać do wsi Słoboda obok Ławaryszek i zwiedzić obserwatorium astronoma amatora Henryka Sielewicza. Organizatorami tej wyprawy były kierowniczki filii Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Rudominie: Krystyna Najmowicz - Szumsk, Wanda Masłowska - Rukojnie, Wilia Nowicka - Kowalczuki, Aleksandra Olszewska -Ławaryszki, Alona Węgrowska - Mickuny. Uczestnicy rajdu wyruszyli z Szumska i Rukojń o godzinie 9 rana, bo o 10 mieli spotkać się przy kościele w Kienie.

Pan Henryk też przyjechał na rowerze i spotkał rowerzystów w Kowalczukach.

Po drodze do Ławaryszek podziwialiśmy piękne krajobrazy i pochłanialiśmy czyste powietrze, gdyż droga prowadziła przez las. Uczestniczyły w rajdzie osoby w różnym wieku od lat 2 do 100. Oczywiście najmłodsza uczestniczka jechała w foteliku na rowerze taty. Rodzina Bortkiewiczów z Rukojń stawiła się w pełnym składzie - 5 osób.

Zahaczyliśmy o Ławaryszki, gdzie nas gościnnie przywitała kierowniczka wielofunkcyjnego centrum Aleksandra Olszewska oraz inni pracownicy. W centrum trochę odpoczęliśmy, napiliśmy się chłodnej wody, po czym chętni weszli do miejscowego kościoła i wyruszyliśmy do Słobody. W Ławaryszkach dołączyły do nas Aleksandra Olszewska, Alona Węgrowska, a także wszyscy chętni zwiedzania obserwatorium.

Gdy dotarliśmy na miejsce, poczuliśmy zapach świeżo skoszonej trawy. Rozłożyliśmy kocyki, na których można było poleżeć i odpocząć po przebytych kilometrach na jednośladach.

Bardzo gościnny i energiczny gospodarz rozpalił ognisko i urządziliśmy piknik, upiekliśmy kiełbaski, a na deser wszyscy otrzymali lody.

Pan Henryk oprowadził nas po swoim obserwatorium i opowiedział o swojej pasji życiowej.

W Słobodzie przy ulicy Pożelos spędziliśmy kilka godzin, które upłynęły bardzo szybko na rozmowach. Dzieci zawarły nowe znajomości i spędziły czas na zabawach.

Podziękowaliśmy gospodarzowi i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Lekko zmęczeni i pełni wrażeń pomyślnie dotarliśmy do swoich domów.

Postanowiliśmy takie wyprawy organizować częściej, gdyż pomagają nie tylko poznać okolice, lecz również są doskonałym sposobem odpoczynku oraz spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Wanda Masłowska

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24