Sztafety rodzinne i konkurs ciast w Podbrzeziu

2017-04-04, 10:10
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sztafety rodzinne i konkurs ciast w Podbrzeziu Fot. Karina Mieczkowska

2 kwietnia w Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyły się sztafety rodzinne pt. „Bezpiecznie, zdrowo i sportowo!” oraz konkurs na ciasta wielkanocne – „Upiecz ciasto – wygraj wycieczkę do miasta”, zorganizowane przez Wspólnotę lokalną okolic Podbrzezie – Glinciszki oraz Oddział Sportu Samorządu Rejonu Wileńskiego.

W Podbrzeziu tak ostatnio mamy, że nie możemy siedzieć za drzwiami domów, ekranami telewizorów, komputerów czy telefonów - chcemy działać! Chcemy odradzać i zaszczepiać w ludziach poczucie wspólnotowości, poczucie przynależności do jednej wielkiej rodziny, w której wszystkie pokolenia wspaniale współpracują i bawią się.

Wspólnota lokalna okolic Podbrzezie – Glinciszki już przed kilkoma laty podjęła się wysiłku, inaczej mówiąc: zainicjowała tę piękną misję, której rezultaty są widoczne już teraz. Społeczność Podbrzezia, Glinciszek i okolicznych wsi jest dziś jak nigdy aktywna, angażująca się w różne przedsięwzięcia oraz pełna nowych idei i chęci do działania!

Sztafety rodzinne i konkurs ciast wielkanocnych jest jednym z wielu przykładów tej pięknej współpracy pokoleń, uroczystość ta zgromadziła dzieci, rodziców i dziadków. Najmłodsi wraz z rodzicami uczestniczyli w sztafetach sportowych, na które złożyły się ćwiczenia indywidualne, jak też drużynowe. Wszyscy chętni mogli wziąć udział i wypróbować swoich sił w sztafetach, prezes Wspólnoty p. Franciszka Grejciun również pokazała, że stać ją nie tylko na prace organizatorskie, ale też na aktywne zabawy sportowe. Sztafety nie nazwałabym rywalizacją - bo przede wszystkim liczyła się dobra zabawa! Wszyscy uczestnicy byli nagrodzeni dyplomami oraz medalami.

Konkurs na Najsmaczniejsze Ciasto Wielkanocne zgromadził sporo miłośników ciast, tych, którzy lubią je piec oraz tych, którzy lubią je smakować. Sporo było tradycyjnych wypieków Wileńszczyzny. Do oceniania ciast była powołana komisja honorowa, która oceniała wypieki ze względu na: smak potrawy, ozdobienie, czyli estetykę, za nawiązanie do tematu i pracochłonność dania.

Trzy pierwsze miejsca były nagrodzone pucharami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz główną nagrodę – wycieczkę! Wspólnota jest obecnie w trakcie organizowania wycieczki, dlatego detale nie były ogłaszane. Podczas konkursu ciast wszyscy chętni mieli możliwość dowiedzieć się przepis ciasta, które się spodobało, w taki sposób każdy mógł zaczerpnąć nowych pomysłów na stół wielkanocny.

Z pewnością można stwierdzić, że dawka sportu w połączeniu z niezwykłymi i wyśmienitymi ciastami wszystkim się spodobała i większość stwierdziła, iż czekają na powtórzenie takiej imprezy w przyszłości.

W imieniu wszystkich uczestniczących pragnę serdecznie podziękować organizatorom i sponsorom imprezy Wspólnocie lokalnej okolic Podbrzezie – Glinciszki na czele z jej prezesem p. Franciszką Grejciun, Oddziałowi Kultury i Sportu Samorządu Rejonu Wileńskiego, a szczególnie odpowiedzialnemu za sport w Podbrzeziu Andriusowi Mačėnasowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak pięknego wydarzenia.

Augustyna Grejciun

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24