Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy 2016: Niemcy - Polska 3:1

2015-09-05, 08:35
(0 głosów)
Polska przegrała we Frankfurcie nad Menem z Niemcami 1:3 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy Polska przegrała we Frankfurcie nad Menem z Niemcami 1:3 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy © PIXATHLON/SIPA/Scanpix

Polska przegrała we Frankfurcie nad Menem z Niemcami 1:3 (1:2) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Biało-czerwoni stracili pozycję lidera tabeli grupy D.

Selekcjoner Joachim Loew zaskoczył nieco składem, bo zaufał debiutantowi, 76. odkąd objął drużynę narodową, Emre Canowi. Obrońca Liverpoolu po raz pierwszy został powołany do kadry i od razu wyszedł w wyjściowym zestawieniu. I wcale nie miał łatwego zadania, bo Kamil Grosicki kilkakrotnie przedarł się jego stroną pod pole karne.

Ale już po 20 minutach mistrzowie świata prowadzili 2:0. Najpierw szóstą bramkę w eliminacjach Euro 2016 zdobył Thomas Mueller, po koronkowej akcji, a siedem minut później podwyższył Mario Goetze. To jednak i tak mały wymiar kary, bo wcześniej dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Karim Bellarabi.

W 36. minucie kontaktowego gola głową, po świetnym podaniu Grosickiego, strzelił Robert Lewandowski. "Lewy" jeszcze przed przerwą mógł doprowadzić do wyrównania, ale znakomitą interwencją popisał się jego kolega z Bayernu Monachium Manuel Neuer. Niemiecki bramkarz instynktownie wystawił rękę i los chciał, że piłka w nią trafiła.

Po zmianie stron biało-czerwoni mogli mówić o szczęściu, bo Goetze trafił w słupek. Polacy powoli opadali z sił. Świeżości i ożywienia nie wnieśli także rezerwowi Jakub Błaszczykowski i Sławomir Peszko.

Niemcy, ale i Polacy, mieli okazje do zdobycia gola. Bardziej skuteczni okazali się gospodarze. W 82. minucie na 3:1 podwyższył Goetze i stało się jasne, że biało-czerwoni nie przywiozą do kraju nawet punktu.

Niemcy prowadzą teraz w tabeli grupy D z dorobkiem 16 punktów. Polacy mają dwa mniej, a trzecia Irlandia - 12. (PAP)