Wysokie zwycięstwo Dynama

2015-03-20, 10:43
(0 głosów)
Wysokie zwycięstwo Dynama © AFP / Scanpix (Fot. SERGEI SUPINSKY)

Piłkarz reprezentacji Polski Łukasz Teodorczyk zdobył bramkę w wygranym 5:2 meczu Dynama Kijów z Evertonem w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej. Ukraiński zespół, który w pierwszym meczu doznał porażki 1:2, awansował do ćwierćfinału.

Teodorczyk trafił do bramki rywali w 35. minucie i Dynamo objęło prowadzenie. Wcześniej gola dla gospodarzy zdobył Andrij Jarmołenko (21), a osiem minut później wyrównał Romelu Lukaku. Przed przerwą trzecią bramkę dla gospodarzy uzyskał Miguel Veloso; po przerwie wynik podwyższyli Ołeh Husiew i Antunes. W końcówce wynik ustalił Phil Jagielka zdobywając drugą bramkę dla gości. Nic nie zmieniło to w kontekście awansu do ćwierćfinału, bo w dwumeczu lepsze okazało się Dynamo 6:4.

Gola dla FC Torino uzyskał również Kamil Glik, dzięki któremu jego zespół pokonał Zenit Sankt Petersburg 1:0. Włoska drużyna odpadła jednak z rozgrywek, ponieważ w pierwszym meczu przegrała 0:2.

W innym czwartkowym spotkaniu AS Roma z Łukaszem Skorupskim w bramce uległa Fiorentinie. Polak popełnił poważny błąd przy stracie drugiego gola. W 18. minucie próbował ustrzec swój zespół przed rzutem rożnym, ale tak niefortunnie interweniował, że piłkę przejął Marcos Alonso z Fiorentiny i skierował ją do pustej bramki.

Wcześniej Skorupskiego pokonał Gonzalo Rodriguez (w dziewiątej minucie z rzutu karnego). Natomiast w 22. minucie Jose Maria Basanta mocnym strzałem głową zdobył trzecią bramkę dla gości.

W pierwszym czwartkowym spotkaniu Dynamo Moskwa bezbramkowo zremisowało z SSC Napoli. Pierwsze spotkanie włoski zespół wygrał 3:1 i dzięki temu awansował do ćwierćfinału.

Broniąca trofeum Sevilla wygrała z Villarealem 2:1 i pewnie awansowała do dalszej fazy. Pierwszy mecz – 3:1 dla Sevilli.

Dogrywką zakończyło się spotkanie Ajaxu Amsterdam z Dnipro Dnipropietrowsk. Zwyciężył holenderski zespół 2:1, ale bramka w 97. minucie Jewhena Konoplanki zapewniła awans gościom.

W regulaminowym czasie do dogrywki doprowadził Riechedly Bazoer z Ajaksu, wykorzystując fatalny błąd obrońcy rywali. Natomiast w 117. minucie zwycięską bramkę dla zespołu z Amsterdamu zdobył głową Mike van der Hoorn. Jednak ten wynik premiował awansem gości. W barwach holenderskiego zespołu cały mecz rozegrał Arkadiusz Milik.