Porażki Lecha i Legii

2015-10-02, 11:03
(0 głosów)
Porażki Lecha i Legii © AFP / Scanpix (fot. FABRICE COFFRINI)

W 2. kolejce piłkarskiej Ligi Europejskiej polskie drużyny doznały porażek. W grupie D Legia Warszawa uległa u siebie Napoli 0:2, a w grupie I Lech w Szwajcarii przegrał w takim samym stosunku z FC Basel.

Pierwsi na boisko wybiegli poznaniacy. Mistrz Polski czyste konto zachował do przerwy. Na początku drugiej połowy czerwoną kartką został ukarany Karol Linetty, a na listę strzelców wpisali się później Birkir Bjarnason i Breel Embolo. W drugim spotkaniu tej grupy Fiorentina (kolejny rywal Lecha) w Lizbonie pokonał Belenenses 4:0. W zespole gości od 81. minuty grał Jakub Błaszczykowski.

Legia także do przerwy bezbramkowo remisowała. Podopiecznych Henninga Berga pogrążyli Dries Mertens i Gonzalo Higuain. Gol Argentyńczyka był wyjątkowej urody. Za trzy tygodnie warszawska drużyna podejmie FC Brugge. Belgowie u siebie ulegli FC Midtjylland 1:3

Nie brakowało polskich akcentów również na kilku innych boiskach. W grupie A Ajax Amsterdam zremisował na wyjeździe z Molde 1:1. Do 81. minuty w holenderskiej ekipie występował Arkadiusz Milik.

W spotkaniu grupy C Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, zremisowała na wyjeździe z PAOK Saloniki 1:1. Natomiast FK Krasnodar, w którym także całe spotkanie rozegrał Artur Jędrzejczyk (zobaczył żółtą kartkę) pokonał u siebie FK Gabala 2:1.

W grupie K APOEL Nikozja uległ na wyjeździe Sparcie Praga 0:2. W drużynie gości do 67. minuty grał Mateusz Piątkowski.

W ciekawie zapowiadającym się meczu piłkarze Monaco zremisowali u siebie z Tottenhamem Hotspur 1:1 (grupa J). Taki sam wynik był w spotkaniu Liverpool - Sion (grupa B).