Emeryci i renciści otrzymają w maju dodatkowe 1 100 zł brutto. Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę w tej sprawie.

Coraz bliżej „Emerytury+”. W piątek Senat poparł bez poprawek ustawę o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Świadczenie w wysokości najniższej emerytury – od marca br. 1 100 zł brutto – zostanie wypłacone w maju 2019 r. Zastrzyk finansowy trafi do ponad 9,8 mln osób.

„W związku z pojawiającymi się informacjami odnośnie źródeł finansowania jednorazowych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów w 2019 roku, z całą stanowczością pragnę podkreślić, że informację sugerujące, że „Emerytury+” finansowane będą w całości z środków Funduszu Pracy, są całkowicie nieprawdziwe” – podkreśliła w wydanym w piątek oświadczeniu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Szef rządu spotkał się z przedstawicielami Klubu Seniora Pokusa i Złota Jesień w Jasieńcu. Rozmawiał z nimi o uchwalonej przez Sejm ustawie, dzięki której w całej Polsce emeryci i renciści w 2019 r. otrzymają dodatkową emeryturę. W spotkaniu wzięli też udział marszałek Sejmu Marek Kuchciński i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku. Gospodarzem projektu jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nowe przepisy zakładają wypłatę jednorazowych świadczeń dla wszystkich emerytów i rencistów. Seniorzy pieniądze – 1,1 tys. złotych brutto – mają dostać już w maju.

W tym roku wszyscy emeryci i renciści otrzymają dodatkową emeryturę w wysokości 1 100 zł brutto. Wsparcie będzie wypłacane automatycznie, bez zbędnych formalności, niezależnie od wysokości otrzymywanych świadczeń. Dodatkowa emerytura trafi do prawie 7 mln emerytów oraz ponad 2,5 mln rencistów.

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Piątek, 26 czerwca 2026

    Święci bracia męczennicy Jan i Paweł, wspomnienie

    Mt 8, 1-4

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Gdy Jezus zszedł z góry, podążał za Nim wielki tłum. Wtedy podszedł do Niego trędowaty, pokłonił się i prosił: „Panie! Jeżeli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. On wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast został oczyszczony z trądu. Jezus mu nakazał: „Pamiętaj, nie mów o tym nikomu, lecz idź, pokaż się kapłanowi, a na świadectwo dla nich złóż ofiarę, zgodnie z nakazem Mojżesza”.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24