Cytat „Chwalcie dziatki Pana, chwalcie Imię Pańskie” jest pełnym odzwierciedleniem pobytu uczniów Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu na obozie w Bydgoszczy w dniach 26 lipca-2 sierpnia. Głównym organizatorem tego obozu było Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ks. prof. Jarosław Wąsowicz oraz Stowarzyszenie Bydgoscy Patrioci. Pobyt dzieci z Podbrodzia został zorganizowany w ramach akcji kresowych wakacji „Jeden naród ponad granicami 2025”.

W Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu (rejon święciański) odbyła się uroczystość Ostatniego Dzwonka – w symboliczny sposób pożegnano 69. rocznik maturzystów.

W sobotni wieczór, 1 lutego, sala Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu wypełniła się śmiechem, wspomnieniami i radością. Absolwenci różnych roczników spotkali się, by wspólnie celebrować swoje szkolne lata. Motywem przewodnim spotkania był symboliczny „Gimnazjalny Ekspres nr 2025”, który zabrał uczestników w nostalgiczną podróż pełną wspomnień, wzruszeń i radosnych chwil.

Stowarzyszenie Olimpijskie WygrywaMy serdecznie zaprasza Polaków mieszkających na Litwie do udziału w Mistrzowskim Weekendzie z Olimpijczykami.

17 lipca 2024 roku w Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu odbyła się uroczystość wręczenia świadectw dojrzałości dla maturzystów 68. rocznika. Dokument ukończenia gimnazjum otrzymało 34 absolwentów. Była to piękna okazja, aby podsumować wszystkie lata spędzone w szkole oraz wkroczyć na nowy etap życia.

Rodzina – słowo, które przywołuje pozytywne emocje i piękne wspomnienia. Kojarzy się z miłością, poczuciem bezpieczeństwa i dobra.

Potrójne powody do świętowania miała społeczność Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu w czwartek, 26 października. To jedyna w rejonie święciańskim szkoła, w której nauczanie odbywa się w języku polskim.

1 września w Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Tegoroczna inauguracja była nieco inna niż zwykle.

Tradycją już stały się zimowe Spotkania Absolwentów w naszym gimnazjum. Dzień 2 lutego był miłą okazją do spotkania z uczniami, którzy opuścili już mury Gimnazjum „Żejmiany” w Podbrodziu, by rozpocząć swe nowe edukacyjne przygody.

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24