26 i 29 stycznia w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbył się rejonowy etap XXXVII Olimpiady Języka Polskiego i Literatury. Do zmagań konkursowych przystąpiło 21 uczniów z różnych gimnazjów rejonu wileńskiego.

20 listopada w Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyło się spotkanie z uczniami klas 4 i 5, zorganizowane przez Centralną Bibliotekę Samorządu Rejonu Wileńskiego w ramach projektu „Kolorujemy Polskę – Malujemy Niepodległą Polskę”. Wydarzenie miało na celu przybliżenie dzieciom polskich symboli narodowych, tradycji ludowych oraz zachęcenie do twórczego wyrażania swojego patriotyzmu poprzez sztukę.

W dniach 8-12 listopada chór „Iskierki” z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki z Podbrzezia, wraz z opiekunami, dyrektor gimnazjum Jolantą Driukienė, nauczycielką języka polskiego Anną Jankowską i nauczycielką muzyki Ireną Iliną, w ramach projektu „Wileńszczyzna dla Niepodległej gościł w Sulejówku koło Warszawy.

Nastrój zbliżających się świąt przybliżyli sobie uczniowie klas 2-5 Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu.

Takie hasło już po raz XVIII towarzyszyło spartakiadzie młodzieży szkolnej, organizatorami której byli przedstawiciele Gminy Komorniki.

„Życiem swym przetarł do nieba szlak,
Żebyśmy mogli za nim iść”
Pieśń o św. Stanisławie Kostce

W dniach 21-22 lutego 2024 roku społeczność gimnazjum udała się na wycieczkę do Przasnysza i Rostkowa – miejsc związanych z naszym patronem św. Stanisławem Kostką. Wyjazd zorganizowała dyrektor gimnazjum p. Jolanta Driukienė wraz z uroczą przewodniczką, byłą uczennicą naszej szkoły p. Lusią Łapszewicz.

Już w przeddzień Dnia Babci i Dziadka w Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu czuć było atmosferę podniecenia i podwyższonej aktywności. W powietrzu unosił się lekki powiew świątecznego nastroju.

Uczniowie klas początkowych oraz wychowankowie grupy przygotowawczej Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu mieli wspaniały wyjazd – zwiedzili wesołe miasteczko dla ciekawskich brzdąców, znajdujące się w Kownie. Mianowicie „Curiocity” – edukacyjna placówka zabaw i łamigłówek.

Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę.

Już po raz trzeci witaliśmy 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, uczniów klasy 2 z Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zapomnianymi już grami i zabawami podwórkowymi.

Strona 1 z 7

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24