Cytat „Chwalcie dziatki Pana, chwalcie Imię Pańskie” jest pełnym odzwierciedleniem pobytu uczniów Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu na obozie w Bydgoszczy w dniach 26 lipca-2 sierpnia. Głównym organizatorem tego obozu było Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ks. prof. Jarosław Wąsowicz oraz Stowarzyszenie Bydgoscy Patrioci. Pobyt dzieci z Podbrodzia został zorganizowany w ramach akcji kresowych wakacji „Jeden naród ponad granicami 2025”.

W Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu (rejon święciański) odbyła się uroczystość Ostatniego Dzwonka – w symboliczny sposób pożegnano 69. rocznik maturzystów.

W sobotni wieczór, 1 lutego, sala Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu wypełniła się śmiechem, wspomnieniami i radością. Absolwenci różnych roczników spotkali się, by wspólnie celebrować swoje szkolne lata. Motywem przewodnim spotkania był symboliczny „Gimnazjalny Ekspres nr 2025”, który zabrał uczestników w nostalgiczną podróż pełną wspomnień, wzruszeń i radosnych chwil.

Stowarzyszenie Olimpijskie WygrywaMy serdecznie zaprasza Polaków mieszkających na Litwie do udziału w Mistrzowskim Weekendzie z Olimpijczykami.

17 lipca 2024 roku w Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu odbyła się uroczystość wręczenia świadectw dojrzałości dla maturzystów 68. rocznika. Dokument ukończenia gimnazjum otrzymało 34 absolwentów. Była to piękna okazja, aby podsumować wszystkie lata spędzone w szkole oraz wkroczyć na nowy etap życia.

Rodzina – słowo, które przywołuje pozytywne emocje i piękne wspomnienia. Kojarzy się z miłością, poczuciem bezpieczeństwa i dobra.

Potrójne powody do świętowania miała społeczność Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu w czwartek, 26 października. To jedyna w rejonie święciańskim szkoła, w której nauczanie odbywa się w języku polskim.

1 września w Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Tegoroczna inauguracja była nieco inna niż zwykle.

Tradycją już stały się zimowe Spotkania Absolwentów w naszym gimnazjum. Dzień 2 lutego był miłą okazją do spotkania z uczniami, którzy opuścili już mury Gimnazjum „Żejmiany” w Podbrodziu, by rozpocząć swe nowe edukacyjne przygody.

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24