Cytat „Chwalcie dziatki Pana, chwalcie Imię Pańskie” jest pełnym odzwierciedleniem pobytu uczniów Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu na obozie w Bydgoszczy w dniach 26 lipca-2 sierpnia. Głównym organizatorem tego obozu było Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ks. prof. Jarosław Wąsowicz oraz Stowarzyszenie Bydgoscy Patrioci. Pobyt dzieci z Podbrodzia został zorganizowany w ramach akcji kresowych wakacji „Jeden naród ponad granicami 2025”.

W Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu (rejon święciański) odbyła się uroczystość Ostatniego Dzwonka – w symboliczny sposób pożegnano 69. rocznik maturzystów.

W sobotni wieczór, 1 lutego, sala Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu wypełniła się śmiechem, wspomnieniami i radością. Absolwenci różnych roczników spotkali się, by wspólnie celebrować swoje szkolne lata. Motywem przewodnim spotkania był symboliczny „Gimnazjalny Ekspres nr 2025”, który zabrał uczestników w nostalgiczną podróż pełną wspomnień, wzruszeń i radosnych chwil.

Stowarzyszenie Olimpijskie WygrywaMy serdecznie zaprasza Polaków mieszkających na Litwie do udziału w Mistrzowskim Weekendzie z Olimpijczykami.

17 lipca 2024 roku w Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu odbyła się uroczystość wręczenia świadectw dojrzałości dla maturzystów 68. rocznika. Dokument ukończenia gimnazjum otrzymało 34 absolwentów. Była to piękna okazja, aby podsumować wszystkie lata spędzone w szkole oraz wkroczyć na nowy etap życia.

Rodzina – słowo, które przywołuje pozytywne emocje i piękne wspomnienia. Kojarzy się z miłością, poczuciem bezpieczeństwa i dobra.

Potrójne powody do świętowania miała społeczność Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu w czwartek, 26 października. To jedyna w rejonie święciańskim szkoła, w której nauczanie odbywa się w języku polskim.

1 września w Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Tegoroczna inauguracja była nieco inna niż zwykle.

Tradycją już stały się zimowe Spotkania Absolwentów w naszym gimnazjum. Dzień 2 lutego był miłą okazją do spotkania z uczniami, którzy opuścili już mury Gimnazjum „Żejmiany” w Podbrodziu, by rozpocząć swe nowe edukacyjne przygody.

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Piątek, 26 czerwca 2026

    Święci bracia męczennicy Jan i Paweł, wspomnienie

    Mt 8, 1-4

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Gdy Jezus zszedł z góry, podążał za Nim wielki tłum. Wtedy podszedł do Niego trędowaty, pokłonił się i prosił: „Panie! Jeżeli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. On wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast został oczyszczony z trądu. Jezus mu nakazał: „Pamiętaj, nie mów o tym nikomu, lecz idź, pokaż się kapłanowi, a na świadectwo dla nich złóż ofiarę, zgodnie z nakazem Mojżesza”.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24