Zwycięstwa Legii i Lecha

2015-08-21, 09:50
(0 głosów)
Zwycięstwa Legii i Lecha © Marian Paluszkiewicz

Legia Warszawa pokonała w Kijowie Zorię Ługańsk 1:0 w pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Z kolei Lech Poznań wygrał u siebie z Videotonem Szekesfehervar 3:0. Dzięki golowi Arkadiusza Milika Ajax Amsterdam pokonał czeski FK Jablonec 1:0.

Wicemistrz Polski w Kijowie rozegrał dobre spotkanie i przy większym szczęściu mógł pokusić się o bardziej okazałe zwycięstwo. Gola w 48. minucie uzyskał Michał Kucharczyk, a później gospodarzy od utraty kolejnego ratowały słupek i poprzeczka. Z drugiej strony świetnie w bramce Legii spisywał się Dusan Kuciak.

W korzystnej sytuacji przed rewanżem jest Lech Poznań, który przed własną publicznością pokonał mistrza Węgier 3:0. Bramki zdobyli Karol Linetty (11), Denis Thomalla (57) i Łukasz Trałka (68-głową).

Natomiast Arkadiusz Milik został bohaterem Ajaksu. W 54. minucie napastnik reprezentacji Polski wykorzystał rzut karny, dzięki czemu holenderska ekipa pokonała FK Jablonec 1:0.

Z kolei Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z norweskim Odd Grenland 4:3, choć do przerwy przegrywała 1:3. W kadrze na mecz nie znaleźli się Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Bardziej okazałe zwycięstwo – 5:1 nad HJK Helsinki – odniosła drużyna FK Krasnodar, jednak Artur Jędrzejczyk skuteczną grę kolegów oglądał z ławki rezerwowych.
Zespoły lepsze w dwumeczach 4. rundy kwalifikacji zapewnią sobie prawo gry w fazie grupowej LE.

Wyniki pierwszych meczów 4. rundy kwalifikacji piłkarskiej LE (rewanże 27 sierpnia):

Dynamo Mińsk (Białoruś) - FC Salzburg (Austria) 2:0 (0:0)
Astra Giurgiu (Rumunia) - AZ Alkmaar (Holandia) 3:2 (3:2)
FK Gabala (Azerbejdżan) - Panathinaikos Ateny (Grecja) 0:0
Sparta Praga (Czechy) - FC Thun (Szwajcaria) 3:1 (2:1)
Zoria Ługańsk (Ukraina) - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Slovan Liberec (Czechy) - Hajduk Split (Chorwacja) 1:0 (0:0)
Ajax Amsterdam (Holandia) - FK Jablonec (Czechy) 1:0 (0:0)
Molde FK (Norwegia) - Standard Liege (Belgia) 2:0 (2:0)
PAOK Saloniki (Grecja) - Broendby Kopenhaga (Dania) 5:0 (2:0)
FK Krasnodar (Rosja) - HJK Helsinki (Finlandia) 5:1 (2:1)