Polacy świetnie się spisali na Pucharze Świata

2015-05-24, 14:23
(0 głosów)
Walczykiewicz zdecydowanie zwyciężyła, wyprzedzając drugą na mecie Rosjankę Natalię Podolską o prawie 0,8 sekundy Walczykiewicz zdecydowanie zwyciężyła, wyprzedzając drugą na mecie Rosjankę Natalię Podolską o prawie 0,8 sekundy © AFP / Scanpix (fot. Damien Meyer)

Marta Walczykiewicz wygrała wyścig jedynek kajakowych na 200 metrów w zawodach Pucharu Świata w Duisburgu. W niedzielnych przedpołudniowych finałach biało-czerwoni zajęli ponadto trzykrotnie drugie miejsce.

Walczykiewicz zdecydowanie zwyciężyła, wyprzedzając drugą na mecie Rosjankę Natalię Podolską o prawie 0,8 sekundy.

Drugie miejsce zajęły jej koleżanki z osady K4 500: Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Ewelina Wojnarowska i Edyta Dzieniszewska-Kierkla. Polki przegrały z bardzo dobrze prezentującymi się w Duisburgu Białorusinkami.

Na drugiej pozycji przypłynął do mety Paweł Szandrach w wyścigu K1 500. Zwyciężył Australijczyk Kenny Wallace. W wyścigu C2 1000 Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski ustąpili jedynie Niemcom Peterowi Kretschmerowi i Michaelowi Muellerowi.

Po południu odbędą się finały czwórek kobiet, mężczyzn i kanadyjkarzy na 200 metrów oraz wyścigi na dystansie 5000 m.

W sobotę na drugim stopniu podium stanęły Wojnarowska w K1 500 oraz brązowe medalistki olimpijskie z Londynu Mikołajczyk i Naja w K2 500.

Zawody w Duisburgu są drugimi z trzech zaplanowanych na ten sezon w Pucharze Świata. Ostatnie zostaną rozegrane w Kopenhadze (29-31 maja). PAP