Rzucały lotkami i wywalczyły złote medale

2015-03-17, 13:29
(0 głosów)
Rzucały lotkami i wywalczyły złote medale Fot. Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego

14 marca w Szawlach odbyły się finałowe zawody Uczniowskiego Festiwalu Olimpijskiego w rzutkach (dart). Złote medale zdobyły dziewczęta z Gimnazjum im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze Justyna Marcel i Jurtyna Palkiewicz.

Dziewczęta od pierwszego spotkania w grupie nie przegrały żadnego lega. Pokonały przedstawicielki Janowa – zeszłoroczne mistrzynie rozgrywek, Jurborka i rejonu kłajpedzkiego. Trafiły tym samym do 1/8 finału, gdzie 2:0 pokonały przedstawicielki Kurszan.

W ćwierćfinale 2:0 zwyciężyły z przedstawicielkami Landwarowa. W półfinale 3:0 pokonały dziewczęta z Szyrwint. W finałowym spotkaniu nasze zawodniczki 3:0 były lepsze od rywalek z Elektren, tym samym zajmując pierwsze miejsce i zdobywając złote medale Uczniowskiego Festiwalu Olimpijskiego.

Jacek Romańczyk i Daniel Mark Jurkojć ze Szkoły Średniej w Zujunach reprezentowali rejon wileński wśród chłopców. Jacek i Daniel zwyciężyli w eliminacjach i trafili do 1/16 finału, ale ostatecznie przegrali z przedstawicielami Solecznik i w końcowym protokole zajęli miejsca 9-16.