2018-02-16, 11:30
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Neymar (PSG) w pojedynku z piłkarzami Realu Neymar (PSG) w pojedynku z piłkarzami Realu © Scanpix/AFP Fot. Christophe Simon

Po przewie zimowej piłkarze wznowili rozgrywki w ramach Ligii Mistrzów i Ligi Europy. Największe zainteresowanie wzbudził szlagierowy pojedynek piłkarskich gigantów, czyli Realu Madryt i Paris Saint Germain. Po emocjonującym meczu Real zwyciężył 3:1 i przed rewanżem ma większe szanse na awans do ćwierćfinału LM.

Spotkanie w Madrycie skupiało na sobie największą uwagę. Real to obrońca tytułu najlepszej europejskiej drużyny sprzed roku i najbardziej utytułowany klub w historii LM, który w sumie triumfował w tych rozgrywkach aż 12 razy. Z kolei PSG wzmocniło skład dokonując spektakularnych transferów – Brazylijczyka Neymara wykupiono z Barcelony za rekordowe ponad 220 mln euro, a także wypożyczono utalentowanego Kyliana Mbappe z AS Monaco.

Pierwszą bramkę dla PSG zdobył w 33 minucie Adrien Rabiot po składnej akcji zespołu i dośrodkowaniu z prawej strony Mbappe. Tuż przed przerwą w niegroźnej sytuacji faul w polu karnym na Tonim Kroosie popełnił obrońca PSG, a z 11 metrów wyrównał Cristino Ronaldo. W drugiej połowie trwała wyrównana walka ze wskazaniem na gości z Paryża. Kluczowe dla losów spotkania okazało się wejście na boisko na kwadrans przed końcem pomocnika Realu Marco Asensio. W samej końcówce meczu zaliczył on dwie asysty, po których zwycięskie gole zdobyli Ronaldo i Marcelo.
Rewanż odbędzie się 6 marca w Paryżu.

Wyniki meczów 1/8 LM:

Real – PSG 3:1 (Ronaldo 45 min. z karnego, 83’, Marcelo 86’ – Rabiot 33’)
Juventus Turyn – Tottenham Londyn 2:2 (Gonzago Higuain 2’, 9’ z K – Harry Kane 35’, Christian Eriksen 71’)
FC Basel – Manchester City 0:4 (Ilkay Gundogan 14’, 53’, Bernardo Silva 18’, Sergio Aguero 23’)
FC Porto – Liverpool 0:5 (Sadio Mane 25’, 53’, 85’, Mohamed Salah 29’, Roberto Firmino 69’).

W przyszłym tygodniu zagrają Bayern z Besiktasem, Szachtar z Romą, Sevilla z Manchesterem United oraz Chelsea z Barceloną.

***

Rozegrano również pierwsze mecze 1/16 Ligi Europy. Oto wyniki najciekawszych pojedynków:

Napoli – RB Lipsk 1:3
Lyon – Villareal 3:1
FC Kopenhaga – Atletico Madryt 1:4
Ostersunds – Arsenal 0:3
Borussia Dortmund – Atalanta 3:2