Przedstawiciele rejonu wileńskiego - zwycięzcami na Łotwie

2017-01-23, 11:26
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Przedstawiciele rejonu wileńskiego - zwycięzcami na Łotwie Fot. archiwum szkoły

W dniach 21-22 stycznia w łotewskim biatlonowym centrum Priekuli odbyły się zawody II etapu Pucharu Łotwy w biatlonie. W zawodach wzięli udział przedstawiciele Łotwy i Litwy.

W zawodach bardzo dobrze wypadli wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Wiktoria Romanowa, Rusłan Pukszto oraz ich trener Marian Kaczanowski, stając na najwyższym schodku podium.

W sobotę biatloniści rywalizowali w sprincie na 7,2, 6,0 i 3,6 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karne okrążenie o długości 150 m.

Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite startowały w sprincie na 3,6 km ze strzelaniem 2 razy leżąc. Wiktoria startowała wśród pierwszych zawodniczek, szybko pokonała pierwsze okrążenie 2 km do strzelnicy, strzelając leżąc trafiła do wszystkich tarcz i prowadziła z przewagą 10 sek. Na drugim strzelaniu leżąc Wiktoria ostatnim strzałem nie trafiła do tarczy i musiała pokonać karne okrążenie o długości 100 m. Po pokonaniu ostatnich 1,2 km Wiktoria finiszowała druga z czasem 13 min. 02 sek., ustępując zaledwie 7 sek. zwyciężczyni.

Kamile Jakubauskaite na pierwszym strzelaniu popełniła 1 błąd i zajmowała IV miejsce, na drugim strzelaniu pudłowała dwa razy i na mecie zajęła VII miejsce z czasem 14 min. 46 sek. Marek Griniuk na strzelnicy popełnił 7 błędów i zajął XII miejsce.

Romuald Aleksandrow i Rusłan Pukszto startowali na dystansie 7,2 km. Romuald na strzelnicy popełnił 4 błędy i zajął XIV miejsce z czasem 23 min. 02 sek. a Rusłan z 5 błędami był XV, pokonując dystans za 23 min. 44 sek.

Marian Kaczanowski szybko pokonał 2 km, strzelając leżąc trafił do wszystkich tarcz i objął prowadzenie. Na drugim strzelaniu stojąc popełnił jeden błąd i prowadził z 15-sekundową przewagą. Zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji bardzo szybko pokonał ostatnie okrążenie do mety i finiszował pierwszy z 20 sek. przewagą, zdobywając Puchar Łotwy w biatlonie w kategorii M-50.

W drugim dniu zawodów biatloniści rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego (masstart). Rusłan Pukszto i Romuald Aleksandrow mieli do pokonania 5x2 km. Rusłan na pierwszym i drugim strzelaniach pudłował po jednym razie i zajmował III miejsce. Trzecie strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie i objął prowadzenie. Na ostatnim strzelaniu stojąc pudłował 2 razy, ale szybko pokonał ostatnie 2 km do mety i finiszował pierwszy.

Rusłan Pukszto 10 km pokonał za 34 min. 24 sek. i zdobył Puchar Łotwy w biatlonie w kategorii chłopców 2000- 2001 r. ur. Romuald Aleksandrow na strzelnicy popełnił 9 błędów i zajął V miejsce z wynikiem 35 min. 50 sek.

Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite startowały na dystansie 3,6 km. Wiktoria na pierwszym strzelaniu była bezbłędna, szybko pokonała następne 1,2 km. Strzelając trafiła do wszystkich tarcz i po pokonaniu ostatnich 1,2 km finiszowała pierwsza.

Wiktoria Romanowa 3,6 km. pokonała za 13 min. 00 sek. i zdobyła Puchar Łotwy w biatlonie w grupie dziewcząt 2002- 2003 r. ur. Kamile Jakubauskaite na strzelnicy pudłowała 3 razy i zajęła VI miejsce z czasem 15 min. 24 sek. Marek Griniuk na strzelnicy popełnił 7 błędów i zajął XII miejsce. Marian Kaczanowski nie najlepiej strzelał na strzelnicy i zajął drugie miejsce, pokonując 10 km. za 40 min. 27 sek.

Gratulujemy Wiktorii i Rusłanowi i życzymy kolejnych zwycięstw.