Medale biatlonistów rejonu wileńskiego

2017-01-17, 10:07
(10 głosów)
Medale biatlonistów rejonu wileńskiego Fot. archiwum SzSSRW

W niedzielę biatloniści rywalizowali w sprincie na 7,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg 150 m.

Nikita Romanow szybko pokonał 2,5 km, w strzelaniu w pozycji leżącej trafił do wszystkich tarcz i zajmował II pozycję, tracąc do lidera 8 sek. Na drugim strzelaniu Nikita także zamknął wszystkie tarcze i prowadził z 45-sekundową przewagą. Zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji Nikita bardzo szybko pokonał ostatnie okrążenie do mety i finiszował pierwszy z 51,6 sek. przewagą. Nikita Romanow po raz drugi zdobył Puchar Państw Bałtyckich, pokonując 7,5 km za 23 min. 12 sek. To zwycięstwo pozwoliło przedstawicielowi rejonu wileńskiego zdobyć przepustkę i reprezentować Litwę w dniach 11-18 lutego na Europejskim Młodzieżowym Zimowym Festiwalu Olimpijskim w Turcji.

Romuald Aleksandrow dobrze rozpoczął wyścig. Na pierwszym strzelaniu popełnił 1 błąd i zajmował IV miejsce, ale 3 karne rundy po strzelaniu stojąc nie pozwoliły zająć wysokie miejsce i w końcowym protokole Romuald zajął VIII miejsce, pokonując dystans za 27 min. 03 sek.

Rusłan Pukszto na obu strzelaniach popełnił 4 błędy i zajął IX miejsce z czasem 27 min. 49 sek.

Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite startowały w sprincie na 4 km ze strzelaniem 2 razy leżąc. Wiktoria startowała wśród pierwszych zawodniczek, szybko pokonała pierwsze okrążenie 2 km do strzelnicy, strzelając leżąc popełniła jeden błąd i po pokonaniu dodatkowych 100 m dystansu prowadziła z przewagą 10 sek. Drugie strzelanie leżąc Wiktoria wykonała bezbłędnie i zwiększyła przewagę do 40 sek. nad rywalkami. Wiktoria Romanowa szybko pokonała ostatni kilometr do mety i finiszowała pierwsza, zdobywając Puchar Łotwy w biatlonie za I miejsce. Wiktoria dystans pokonała za 14 min. 20 sek.

Kamile Jakubauskaite na pierwszym strzelaniu popełniła 1 błąd i zajmowała V miejsce. Na drugim strzelaniu trafiła do wszystkich tarcz i po pokonaniu ostatniego kręgu na mecie podzieliła III miejsce z Łotyszką Solvitą Maliną. Kamile Jakubauskaite 4 km pokonała za 15 min. 42 sek.

Gratulujemy medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.