Spausdinti šį puslapį

N.Ribokienė: privaloma naujagimių akių patikra suteiks galimybę matyti pasaulį

2012-06-01, 09:56
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Visose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose, teikiančiose akušerijos paslaugas, bus  atliekama naujagimių akių patikra. Toks reikalavimas numatytas sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio įsakymu patvirtintame Naujagimių akių tikrinimo tvarkos apraše.

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, naujagimių akių patikra pirmosiomis jų gyvenimo dienomis – tai patikimas būdas nustatyti įgimtas ligas, trukdančias normaliai vystytis regos sistemai ir net išvengti aklumo.
 

„Mes turime padaryti viską, kad vaikui, o vėliau ir suaugusiam žmogui netektų kentėti nuo sunkios negalios. Tai padaryti įmanoma pirmomis dienomis diagnozavus pakitimus ir laiku pritaikius gydymą, kurį yra sėkmingai įvaldę Lietuvos oftalmologai. Todėl privalu išnaudoti visas galimybes, kad kūdikių regėjimas būtų išsaugotas“, – sako N. Ribokienė.
 

Pagal anksčiau galiojusią Vaikų sveikatos tikrinimo tvarką gydytojas oftalmologas privalėjo apžiūrėti tik rizikos grupės vaikus, jei jie nebuvo patikrinti akušerijos stacionare. Naujasis teisės aktas numato ne tik privalomą kiekvieno naujagimio akių patikrą stacionare. Nedelsiant siųsti patikrai naujagimį turės ir šeimos ar vaikų gydytojas tais atvejais, kai kūdikis gimė ne stacionare ar dėl kokių nors objektyvių priežasčių jam nebuvo atlikta akių patikra.

Akių patikra turi būti atlikta per dvi savaites nuo kūdikio gimimo, o nustačius pakitimus naujagimis nedelsiant siunčiamas oftalmologo konsultacijai.
 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, įgyvendindamos projektą „Raudono akies dugno reflekso įdiegimas Lietuvoje“ aprūpino naujagimių akių patikrai atlikti reikalingais oftalmoskopais visų Lietuvos ligoninių gimdymo skyrius, apmokė jų darbuotojus.
 

Naujagimių akių dugno raudono reflekso tyrimo išlaidos yra įskaičiuotos į aktyviojo gydymo paslaugų teikimo sąnaudų grupę ir neturės finansinės įtakos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui.

www.sam.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti