Spausdinti šį puslapį

Liberalai siūlo neskelbti rinkimų rezultatų, kol nebus išnagrinėti visi skundai dėl balsų pirkimo

2012-10-19, 17:04
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Liberalų sąjūdis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) siūlydamas neskelbti galutinių rinkimų rezultatų, kol nebus ištirti ir priimti sprendimai dėl visų gautų skundų dėl balsų pirkimo.

Liberalų sąjūdžio atstovai atkreipia dėmesį, kad nors Seimo rinkimų įstatymas VRK įpareigoja per 7 d. paskelbti rinkimų rezultatus, tačiau nuostata, kad VRK „rinkimų rezultatus nustato po to, kai išnagrinėja visus skundus ir nustato visus rinkimų rezultatus apygardoje, taip pat ir rinkėjų, balsavusių užsienyje ir laivuose, balsus“ šiuo atveju yra svarbesnė. 

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis pabrėžia, kad Lietuvos įstatymai įpareigoja VRK skelbti rezultatus tik tuomet, jei patvirtinta, kad rinkimai buvo skaidrūs ir teisėti kiekvienoje apygardoje. 

„Pasiteisinimai, kad pritrūks laiko ištirti kiekvieną skundą, yra visiškai nepriimtini. Jei balsų pirkėjai kasasi po pačiais demokratijos pamatais, tai VRK skubėdama tvirtinti rezultatus šiuo atveju įteikia jiems ne tik kastuvą, bet ir visą ekskavatorių“, - sako E.Masiulis.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, įstatymus reikia skaityti protingai ir nebandyti dangstytis už „patogesnių“ teisės normų. „Tikiuosi, kad visi kilę įtarimai dėl galimo balsų papirkinėjimo bus labai atsakingai ištirti ir tik tuomet priimti sprendimai dėl galutinių balsavimo rezultatų. Visiems pažeidėjams turi būti aiškiai parodyta, kad nepagarba teisei yra netoleruotina“, - sako R. Šimašius.

www.liberalai.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti