Wydrukuj tę stronę

Dla kogo Karta Polaka?

2013-12-02, 20:21
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Znajomość kultury polskiej powinny weryfikować jednolite procedury, a nie uznaniowa rozmowa z konsulem.

Choć przepisy o Karcie Polaka się sprawdziły, coraz częściej słyszy się o potrzebie jej nowelizacji. Nad ujednoliceniem procedury wydawania Karty pracuje Rada do spraw Polaków na Wschodzie wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Karta Polaka – dokument potwierdzający przynależność do narodu polskiego, który może być przyznany osobie nieposiadającej obywatelstwa polskiego albo zezwolenia na osiedlenie się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklarującej przynależność do narodu polskiego i spełniającej określone ustawą warunki.

Kartę Polaka ustanowiono ustawą z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka.

Na podst. rp.pl, inf. wł.

 

Komentarze   

 
#2 januk 2013-12-03 13:23
do vega: ale z drugiej strony przejrzyste zasady mogą zachęcić. Trudno przewidzieć, w kazdym razie ja ze swojej strony jak najbardziej namawiam do nabycia KP.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#1 vega 2013-12-03 11:04
tylko, czy te "jednolite procedury" nie wystraszą ludzi? Może lepiej pozostać przy brzmiącej bardziej swojsko rozmowie z konsulem?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz