Švietimas http://l24.lt Sat, 14 Sep 2024 03:56:03 +0300 Joomla! - Open Source Content Management lt-lt Parengti dešimtos klasės mokinių pasiekimų patikrinimo užduočių pavyzdžiai http://l24.lt/lt/svietimas/item/408946-parengti-desimtos-klases-mokini-pasiekim-patikrinimo-uzduoci-pavyzdziai http://l24.lt/lt/svietimas/item/408946-parengti-desimtos-klases-mokini-pasiekim-patikrinimo-uzduoci-pavyzdziai Parengti dešimtos klasės mokinių pasiekimų patikrinimo užduočių pavyzdžiai

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) skelbia pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos užduočių pavyzdžius. Jie viešai prieinami NŠA interneto svetainėje https://byt.lt/rfjQX.

Matematikos PUPP užduotį sudarytų 30–35 uždaviniai. Maksimali taškų suma, kurią galėtų surinkti mokiniai, – 50 taškų. Matematikos pasiekimų patikrinimo trukmė numatoma 2 val. 20 min.

Lietuvių kalbos ir literatūros užduotys gali būti rengiamos iš visų 9 (I gimnazijos) klasės temų ir potemių, o iš 10 (II gimnazijos) klasės neįtraukiamas temos „Barokas“ mokymosi turinys.

Numatyta, kad lietuvių kalbos ir literatūros PUPP užduotį sudarytų 3 dalys: skaitymas, teksto supratimas ir literatūros bei kultūros pažinimas; kalbos pažinimas ir vartojimas; rašymas ir teksto kūrimas. Mokiniams bus pateikiamos 3 temos, iš kurių turės pasirinkti vieną. Mokinys taip pat galės pasirinkti teksto žanrą: rašinį, literatūrinį laišką ar dienoraštį, straipsnį, esė ir pan.

Lietuvių kalbos ir literatūros pasiekimų patikrinimo trukmė – 3 val.

Visas PUPP užduotis mokiniai atlieka elektroninėje užduočių atlikimo sistemoje. Dalis atliktų užduočių yra vertinama automatiškai, todėl atlikęs ir pateikęs užduotį mokinys gali matyti, kiek taškų surinko. Neautomatiškai vertinamų užduočių dalį vertintojai vertina elektroninėje vertinimo sistemoje.

Pagal NŠA inf. 

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Thu, 12 Sep 2024 14:17:19 +0300
Vaikų būreliai: ką svarbu žinoti prieš sudarant sutartį? http://l24.lt/lt/svietimas/item/408942-vaik-bureliai-ka-svarbu-zinoti-pries-sudarant-sutarti http://l24.lt/lt/svietimas/item/408942-vaik-bureliai-ka-svarbu-zinoti-pries-sudarant-sutarti Vaikų būreliai: ką svarbu žinoti prieš sudarant sutartį?

Nauji mokslo metai neišvengiamai keičia šeimų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus, kasdienybę. Kartu su pokyčiais mokymosi procese nemenkų rūpesčių sukelia ir užklasinių veiklų parinkimas. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) primena, kad privačių juridinių asmenų organizuojami būreliai laikomi mokamomis paslaugomis, todėl jiems taikomos vartotojų teises užtikrinančios taisyklės.

Sudarant sutartis dėl neformaliojo ugdymo ir vaikų stovyklų svarbu žinoti, jog neformaliojo vaikų švietimo mokykla ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokykla gali vykdyti neformaliojo vaikų švietimo programą tik gavusi leidimą-higienos pasą.

Nustatant apmokėjimo sąlygas ar nutraukiant sutartį pirmiausia turi būti atsižvelgta į vartotojo pageidavimus. Vienas iš svarbiausių reikalavimų – išsamios ir tikslios informacijos apie paslaugų teikimo sąlygas pateikimas.

Neretai tėvai ginčija paslaugų teikėjų reikalavimą apmokėti už būrelį iš anksto, t. y. iki paslaugos suteikimo (pavyzdžiui, mėnesio pradžioje už einamąjį mėnesį). Visgi toks reikalavimas nėra neteisėtas, jei paslaugų gavėjo prievolė sumokėti paslaugų kainą iki jų suteikimo yra numatyta rašytinėje sutartyje. Nors rašytinė sutartis nėra privaloma, VVTAT rekomenduoja susitarimus dėl apmokėjimo ir kitų sąlygų įforminti raštu, kad būtų išvengta nesutarimų ateityje.

Dažnai kyla klausimų, kai vaikas negali lankyti būrelių dėl ligos. Tokiais atvejais paslaugų teikėjas turi teisę reikalauti tik kompensuoti faktiškai patirtas išlaidas, jei sutartyje nenumatyta kitaip. Sutartyje galima numatyti sąlygas, kaip elgtis, jei vaikas praleidžia užsiėmimus, pavyzdžiui, reikalauti gydytojo pažymos arba susitarti dėl mokesčio sumažinimo praleidus tam tikrą užsiėmimų skaičių.

Net sudarius rašytinę sutartį tėvai turi teisę ją nutraukti bet kada, sumokėdami tik už faktiškai suteiktas paslaugas ir kompensuodami tiesiogines išlaidas, jei jos yra pagrįstos įrodymais. Susitarimai, verčiantys naudotis paslaugomis visus mokslo metus, neturi teisinio pagrindo, todėl paslaugų galite atsisakyti bet kada.

Jeigu kyla ginčas su paslaugų teikėju dėl paslaugų (vaikų neformaliojo ugdymo būrelių, stovyklų) teikimo, vartotojo patirtų nuostolių atlyginimo, paslaugų teikimo sutarties nutraukimo ir kt., vartotojas taip pat turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl vartojimo ginčo išnagrinėjimo ne teismo tvarka.

https://vvtat.lrv.lt/public/canonical/1725965779/38764/Vaik%C5%B3%20b%C5%ABreliai.pdf

VVTAT inf. 

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Thu, 12 Sep 2024 12:32:51 +0300
Parengti ilgalaikių planų pavyzdžiai mokykloms http://l24.lt/lt/svietimas/item/408861-parengti-ilgalaiki-plan-pavyzdziai-mokykloms http://l24.lt/lt/svietimas/item/408861-parengti-ilgalaiki-plan-pavyzdziai-mokykloms Parengti ilgalaikių planų pavyzdžiai mokykloms

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) parengė ilgalaikių ugdymo planų pavyzdžius, kurie padės mokytojams lengviau diegti bendrąsias programas.

Pavyzdžiuose pateikiamas valandų paskirstymas mokymo(si) turinio temoms. Dalis ilgalaikių planų papildyta nuorodomis į šaltinius su papildoma medžiaga, mokomųjų dalykų asociacijų rengta medžiaga, ir, priklausomai nuo dalyko, kita naudinga informacija.

Planų pavyzdžiai padės pedagogams planuoti ugdymo turinio pritaikymą pagal mokinių poreikius, kompetencijų ugdymą, integraciją, projektinius darbus, tvarkaraštį ir kitų galimybių panaudojimą.

Dalykui skirtų metinių ir savaitinių pamokų skaičius nurodytas Bendruosiuose ugdymo planuose. Dalykų turinys pradiniam ir pagrindiniam ugdymui pateiktas apimant 70 procentų numatytų metinių pamokų. Likusius 30 procentų mokytojas gali užpildyti pasirinktu turiniu, skirti laiko mokinių žinioms ir pasiekimams įtvirtinti, integruotoms pamokoms ir pan.

Siūlomus ilgalaikio planavimo principus, planų formas ir turinio struktūrą pasirenka ir nustato pačios mokyklos.

Planų pavyzdžiai prieinami Švietimo portale prie atitinkamų bendrųjų programų (Bendroji programa > Ištekliai > Planai, kita).

Be ilgalaikių planų pavyzdžių, atnaujintame Švietimo portale galima naudotis skaitmeninėmis mokymo priemonėmis, užduočių banku, virtualiu asistentu, mokymo programomis, metodine medžiaga ir rekomendacijos, spausdintų vadovėlių katalogu bei informacija apie renginius mokytojams.

NŠA inf. 

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Tue, 10 Sep 2024 08:39:24 +0300
Savanoriavimas suteikia papildomus 0,25 balo stojant į universitetus http://l24.lt/lt/svietimas/item/408804-savanoriavimas-suteikia-papildomus-0-25-balo-stojant-i-universitetus http://l24.lt/lt/svietimas/item/408804-savanoriavimas-suteikia-papildomus-0-25-balo-stojant-i-universitetus Savanoriavimas suteikia papildomus 0,25 balo stojant į universitetus

Savanoriavimas suteikia papildomus 0,25 balo stojant į universitetines studijas Lietuvoje. Šiemet tokia galimybe pasinaudojo 544 asmenys, o tai 67 jaunais žmonėmis daugiau, negu 2023 m., kai šia galimybe pasinaudojo 477 jaunuoliai. Daugiausiai žmonių 0,25 balo pasinaudojo stodami į Vilniaus universitetą – 191, Lietuvos sveikatos mokslų universitetą – 113 bei į Vytauto Didžiojo universitetą – 51.

Jaunimo savanoriška tarnyba yra intensyvi 6 mėnesių trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą koordinuojančiu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, apmąstyti patirtį bei įvardyti išmoktus dalykus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas, tačiau tik 6 mėnesiai nenutrūkstamos tarnybos, kurios metu įgyvendinti visi programos formalieji reikalavimai, suteikia 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie Jaunimo savanorišką tarnybą: https://jra.lt/jaunimui/suzinok-daugiau/savanoryste/jaunimo-savanoriska-tarnyba

Pagal SADM inf. 

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Sun, 08 Sep 2024 19:09:35 +0300
Nauja metodinė medžiaga lenkų kalbos ir kitų dalykų mokymui http://l24.lt/lt/svietimas/item/408719-parengta-lenk-kalbos-ir-kit-dalyk-metodine-medziaga-naujam-ugdymo-turiniui http://l24.lt/lt/svietimas/item/408719-parengta-lenk-kalbos-ir-kit-dalyk-metodine-medziaga-naujam-ugdymo-turiniui Nauja metodinė medžiaga lenkų kalbos ir kitų dalykų mokymui

Nacionalinė švietimo agentūra III-IV gimnazijos klasėms parengė chemijos, filosofijos, informatikos, inžinerinių technologijų, lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros, matematikos dalykams skirtą metodinę medžiagą naujoms mokymo(si) turinio pagal bendrąsias programas mokyti.

Ši medžiaga prieinama švietimo portale e.mokykla.lt ir bus pildoma.

Metodinėje medžiagoje pateikiami mokymosi uždavinių ir vertinimo kriterijų, galimų mokymo(si) metodų ir siūlomos veiklos, užduočių, skirtų pasiekti mokymosi uždavinių, vertinti ir įsivertinti, namų darbų, siūlomos papildomos medžiagos, literatūros ar skaitmeninių mokymo priemonių, aprašytus temai išdėstyti reikalingus materialinius ir technologinius išteklius, kitos medžiagos, kurią galima naudoti pamokoje.

Mokytojų praktikų parengta metodinė medžiaga pristatoma tradiciniuose mokslo metų pradžios renginiuose mokytojams. Atsižvelgiant į jų klausimus ir pastabas, medžiaga gali būti tikslinama ir papildoma.

Šių dalykų metodinės medžiagos skelbiamos čia:

Metodinė medžiaga lenkų tautinės mažumos gimtajai kalbai ir literatūrai

Metodinė medžiaga matematikai

Metodinė medžiaga inžinerinėms technologijoms

Metodinė medžiaga filosofijai

Metodinė medžiaga chemijai

Metodinė medžiaga informatikai

Švietimo portale emokykla.lt taip pat skelbiami ilgalaikių planų pavyzdžiai, kuriuose pateiktos nuorodos į šaltinius su papildoma medžiaga, bei mokomųjų dalykų asociacijų rengta medžiaga.

NŠA inf. 

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Thu, 05 Sep 2024 14:49:42 +0300
Renkamės būrelį: norintys gauti valstybės finansavimą turėtų suskubti http://l24.lt/lt/svietimas/item/408661-renkames-bureli-norintys-gauti-valstybes-finansavima-turet-suskubti http://l24.lt/lt/svietimas/item/408661-renkames-bureli-norintys-gauti-valstybes-finansavima-turet-suskubti Renkamės būrelį: norintys gauti valstybės finansavimą turėtų suskubti

Futbolas, šokiai, o gal šachmatai? Rugsėjį daug Lietuvos šeimų renkasi, kokį būrelį lankys jų atžalos šiais mokslo metais. Dalį mokesčio už vaiko būrelį gali sumokėti valstybė, tačiau, norint gauti šį finansavimą, reikia suspėti pasirinkti būrelį iki rugsėjo vidurio, pranešime spaudai primena Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) specialistai.

Tėvams dalį mokesčio už vaiko būrelį gali padengti valstybė, skirdama NVŠ (neformaliojo vaikų švietimo) krepšelį, kuris siekia 15–25 Eur per mėnesį.

Būrelius lankantiems specialiųjų ugdymo poreikių turintiems mokiniams skiriami net du NVŠ krepšeliai.

„Tėvelius, kurie nori mažiau mokėti už būrelį ar už jį gauti pilną kompensaciją, raginčiau nedelsti, iki rugsėjo vidurio išsirinkti būrelį, susisiekti su jo vykdytoju ir sudaryti sutartį. Savivaldybės po rugsėjo 15 d. jau paskirstys valstybės lėšas į būrelius užsirašiusiems vaikams, todėl norint gauti NVŠ krepšelį, svarbu suskubti iki šio termino. Klauskite būrelio vykdytojo, ar jo programai yra taikomas NVŠ krepšelis ir kokio dydžio“, – sako Raimantas Vaitkus, LINEŠA Neformaliojo švietimo stebėsenos ir politikos skyriaus vedėjas.

Jis priduria, kad gauti NVŠ krepšelį galima ir vėliau, tačiau dažniausiai tokia galimybė atsiranda tik tuomet, jei kitas mokinys nusprendžia nebelankyti to būrelio.

Kur ieškoti informacijos apie būrelius?

Tėveliams, besirenkantiems būrelį savo atžaloms, R. Vaitkus rekomenduoja apsilankyti svetainėje neformalusis.lt.

„Joje yra pateikiami visi Lietuvoje akredituoti būreliai, taip pat čia galima rasti daugiau informacijos: būrelio vykdytojo kontaktus, vykdymo vietą, laiką ir kt.“, – pasakoja LINEŠA atstovas.

Gauti NVŠ krepšelį vienas vaikas gali tik vienam būreliui.

Iš viso 2024 metams valstybė būreliams finansuoti skyrė 20 mln. Eur.

NVŠ krepšelį Lietuvoje gauna kas trečias mokinys

Pasak LINEŠA atstovo, 2023 m. NVŠ krepšeliu pasinaudojo 109 193 vaikai – tai yra 31 proc. visų Lietuvos mokinių.

„2021–2023 m. išliko tendencija, kad pagal mokinių amžiaus grupes aktyviausi yra pradinių klasių mokiniai. Tarp berniukų populiariausi yra sporto būreliai, o tarp mergaičių – choreografija ir šokiai“ , – pasakoja R. Vaitkus.

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Wed, 04 Sep 2024 12:27:45 +0300
Skelbiami brandos egzaminų užduočių pavyzdžiai http://l24.lt/lt/svietimas/item/408631-skelbiami-brandos-egzamin-uzduoci-pavyzdziai http://l24.lt/lt/svietimas/item/408631-skelbiami-brandos-egzamin-uzduoci-pavyzdziai Skelbiami brandos egzaminų užduočių pavyzdžiai

Prasidedant naujiems mokslo metams Nacionalinė švietimo agentūra skelbia pirmos ir antros valstybinių brandos egzaminų (VBE) dalių užduočių pavyzdžius, skirtus ruoštis egzaminams.

NŠA interneto svetainėje prieinami biologijos, chemijos, filosofijos, fizikos, ekonomikos ir verslumo, informatikos, inžinerinių technologijų, istorijos, matematikos VBE užduočių pavyzdžiai bei jų vertinimo instrukcijos, taip pat filosofijos, geografijos, istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros rašymo dalies pavyzdžiai su komentarais bei mokinių darbų atrankos metu sukomponuota lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino antros dalies užduočių pristatymo ir paaiškinimo metodine medžiaga.

Mokiniai ir mokytojai gali susipažinti ir atlikti biologijos, chemijos, filosofijos, fizikos, ekonomikos ir verslumo, informatikos, matematikos (A ir B lygiu) pirmos ir antros VBE dalių užduočių pavyzdžius, kurie parengti pagal 2024–2025 mokslo metų užduočių rengimo aprašo projektą, inžinerinių technologijų antros VBE dalies užduotis, istorijos pirmos ir antros VBE dalių užduočių pavyzdžius pagal 2025–2026 mokslo metams numatytą egzamino struktūrą.

Pasak Nacionalinės švietimo agentūros laikinojo vadovo Aido Aldakausko, ypač daug dėmesio skirta lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui.

Pagal NŠA inf. 

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Tue, 03 Sep 2024 14:42:47 +0300
Studentams su negalia – finansinė parama http://l24.lt/lt/svietimas/item/408615-studentams-su-negalia-finansine-parama http://l24.lt/lt/svietimas/item/408615-studentams-su-negalia-finansine-parama Studentams su negalia – finansinė parama

Prasidėjus naujiems mokslo metams, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kad aukštojoje mokykloje studijuojantys studentai su vidutine ir sunkia negalia turi teisę gauti finansinę pagalbą. Studentams iki rugsėjo 10 d. reikėtų kreiptis į aukštąją mokyklą, kurioje studijuoja.

Studentams, kurie studijuoja aukštojoje mokykloje, ir kuriems yra nustatytas 45 proc. ar mažesnis dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis), taip pat sunkaus ar vidutinio neįgalumo lygis, priklauso finansinė pagalba. Kas mėnesį jiems mokama išmoka individualiesiems poreikiams tenkinti, iš dalies kompensuojamos studijų išlaidos (jei studentas studijuoja mokamoje vietoje) ir kas mėnesį mokama išmoka studijų prieinamumui didinti.

Skiriamos šios finansinės pagalbos priemonės:

išmoka individualiesiems poreikiams tenkinti (50 proc. bazinės socialinio draudimo pensijos dydžio) kas mėnesį – 134,89 eurai;

studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti (3,2 BSI dydžio) per semestrą –176 eurai.

Išmokos mokamos nepaisant kitų studento gaunamų pajamų.

Studentas su negalia gali kreiptis dėl šios išmokos, jei:

jam nustatytas 45 procentų ar mažesnis dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis) arba sunkaus ar vidutinio neįgalumo lygis;

po negalios nustatymo aukštojoje mokykloje studijuoja pirmą kartą, t. y. nebaigę atitinkamos pakopos studijų:

pagal pirmosios pakopos (siekia įgyti profesinio bakalauro arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą;

pagal antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą;

pagal profesinių studijų programą;

pagal trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą;

pagal trumpųjų studijų programą.

Studentas su negalia, norintis gauti finansinės pagalbos priemones, nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 10 d. turi kreiptis į aukštąją mokyklą ir pateikti prašymą suteikti finansinės pagalbos priemones bei kitus dokumentus.

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Tue, 03 Sep 2024 10:55:34 +0300
Švietimo portalas emokykla.lt atveriamas mokiniams http://l24.lt/lt/svietimas/item/408599-svietimo-portalas-emokykla-lt-atveriamas-mokiniams http://l24.lt/lt/svietimas/item/408599-svietimo-portalas-emokykla-lt-atveriamas-mokiniams Švietimo portalas emokykla.lt atveriamas mokiniams

Naujus mokslo metus švietimo portalas emokykla.lt pasitinka papildytas didžiuliu skaitmeninių mokymo priemonių kiekiu, užduočių banku, virtualiu asistentu „Ugdži“, patobulintomis paieškos galimybėmis ir atnaujintu dizainu.

Mokytojams skirtoje dalyje – mokymo programos, metodinė medžiaga ir rekomendacijos, skaitmeninės mokymo priemonės, spausdintų vadovėlių katalogas, informacija apie renginius mokytojams.

Naujai papildytą skaitmeninių mokymo priemonių dalį sudaro įvairios projekto „Skaitmeninė švietimo transformacija (EdTech)“ metu parengtos mokymo priemonės, užduotys, simuliacijos, vaizdo medžiagos, žemėlapiai, skaitmeniniai vadovėliai, edukaciniai žaidimai. Mokytojai čia taip pat ras nuotolinio, mišriojo ir hibridinio mokymo pamokų planavimo įrankį „Plan@” („Planeta”).

Visas skaitmeninis turinys turi sąsają su bendrojo ugdymo programomis. Rasti reikalingą informaciją padės virtualus asistentas „Ugdis”.

Daugybė užduočių įvairiomis temomis

Sukurtas „Užduočių bankas“, kuriame mokytojai ir mokiniai galės atlikti užduotis, dalintis jomis. Mokytojai galės komplektuoti ir paskirti užduotis mokiniams, matyti mokinių sprendimo rezultatus.

Iš informacinės testavimo sistemos BETA bus perkeltos jau įvykusių pasiekimų patikrinimų užduotys, apimančios visas bendrojo ugdymo pakopas: pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą.

Užduotys suskirstytos į keturias grupes: nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai (NMPP), pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai (PUPP), valstybiniai brandos egzaminai (VBE). Taip pat čia įkelti integruoti 9 mąstymo gebėjimo testai 3-9 klasių mokiniams. Visos pateikiamos užduotys vertinamos automatiškai, jas atlikusieji iš karto sužino rezultatą.

Palaipsniui „Užduočių banke” atsiras 7550 naujų užduočių pavyzdžiai iš matematikos, astronomijos, chemijos, fizikos, biologijos, gamtos mokslų, geografijos, teisės, filosofijos, istorijos, informatikos, matematinio samprotavimo bei lietuvių kalbos ir literatūros tarpinių patikrinimų.

Užduotys yra skirstomos pagal temas, sudėtingumo lygį. Mokytojai iš karto galės analizuoti mokinių pažangą atliktas paskirtas užduotis, galės komplektuoti užduočių rinkinius, nukreipti užduotis mokiniams.

Jau naudotas ar pamėgtas (pažymėtas širdele) priemones, spręstas, peržiūrėtas užduotis mokytojai galės susiskirstyti į katalogus. Jomis taip pat bus galima patogiai pasidalinti nuoroda per el. paštą ir emokykla.lt sistemą. Sistema pagal algoritmą suras panašias į jau naudotas užduotis.

Sukurta nauja funkcija – galimybė mokytojams įkelti savo parengtas užduotis, kurios, po ekspertų įvertinimo, galės būti paskelbtos viešai.

Mokiniams skirtoje dalyje – skaitmeninės mokymosi priemonės ir užduočių bankas. Mokiniams rasti reikalingą informaciją taip pat padės virtualus asistentas „Ugdis”. Atlikę užduotis mokiniai matys rezultatus, gaus personalizuotą informaciją apie savo pažangą, su komentarais, ko dar turėtų pasimokyti.

Pagal NŠA inf. 

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Mon, 02 Sep 2024 16:11:37 +0300
Sostinės darželis-mokykla ruošiasi Vokietijos brigados karių vaikų priėmimui http://l24.lt/lt/svietimas/item/408449-sostines-darzelis-mokykla-ruosiasi-vokietijos-brigados-kari-vaik-priemimui http://l24.lt/lt/svietimas/item/408449-sostines-darzelis-mokykla-ruosiasi-vokietijos-brigados-kari-vaik-priemimui Sostinės darželis-mokykla ruošiasi Vokietijos brigados karių vaikų priėmimui

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien pritarė bendradarbiavimo susitarimui su Vokietijos Federacinės Respublikos gynybos ministerija. Juo numatyta vienoje iš sostinės ugdymo įstaigų nuo rugsėjo mokytis Vokietijos brigados karių vaikams.

Ilgainiui čia mokysis iki 20 vaikų.

Vokietijos gynybos ministerijai pasirinkus ugdymo įstaigą karių vaikams Vilniuje, darželyje-mokykloje „Dainorėliai“ atliekamas remontas. Jau išdažytos sienos, pakeistos lubos, baigiama klijuoti grindų danga, bus keičiamos durys, šią savaitę montuojami baldai ir patalpos bus pritaikytos ugdymui. Nuo rugsėjo čia mokysis vienas vaikas. Kad jam nebūtų liūdna, kol atvyks daugiau vaikų, planuojama, kad laikinai jis integruosis į lietuvių grupę.

Ugdymo įstaigą iš kelių pasiūlytų, kurios galėtų priimti ir ugdyti vaikus, pasirinko Vokietija. Darželio-mokyklos mokytojos moka vokiečių kalbą. Šiuo metu darželį lanko keturios pradinio ugdymo klasės (apie 100 vaikų) ir virš 100 darželinukų (laukiančių eilėje vilniečių į šią ugdymo įstaigą nėra).

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos žiniomis, Vokietijos brigados karių vaikai, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas, nuo 2024 m. planuoja ugdytis Vilniuje įsikūrusiose tarptautinėse mokyklose, iki bus galimybė mokytis vokiškoje mokykloje.

Pagal www.vilnius.lt

]]>
[email protected] (Gintarė P.) Švietimas Wed, 28 Aug 2024 18:57:18 +0300