Įeiti į mokyklą – specialios kortelės

2011-10-14, 06:11
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Nuo šiol Šeškinės vidurinėje mokykloje – pirmojoje sostinėje – vaikai ir darbuotojai į mokyklą pateks tik su specialiomis kortelėmis.
Mokyklos vadovybė tikina, kad sistema užkirs kelią moksleiviams praleisti pamokas ir padidins jų saugumą, praneša LTV „Panorama“.
Į šią mokyklą ketvirtadienio rytą mokiniai pateko praėję pro specialius kontrolės, mokinių ir darbuotojų registracijos sistemos terminalus.

Pasak vyresniųjų klasių moksleivių, tai geras būdas mažinti pamokų nelankymą, o pirmosimis dienomis susidarančios grūstys esą vėliau išnyks.
„Sistema, kol jos nežino mokiniai, gal ir trukdo, bet šiaip turėtų stipriai sumažinti nelankomumą, nes dabar mokiniai nebus taip stipriai įsitikinę, kad, ai, gal mokytoja nepažymės.
Dabar jau žinos, kad jeigu neatėjo, tai tikrai bus parodyta, kad jų nebuvo tuo metu mokykloje“, – sakė jaunuoliai.
800 mokinių turinčiai mokyklai sistema kainavo 40 tūkstančių litų, o jos įdiegimui pritarė mokinių tėvų komitetas.
Kiekvienam vaikui buvo išduota asmeninė įėjimo kortelė, kurią pametus teks pirkti naują.
Sistema fiksuos, kada moksleiviai atėjo į pamokas ir kada iš jų išėjo, o jeigu vaikas vėluos ar nepasieks mokyklos, apie tai iškart bus informuojami tėvai.
Pasak mokyklos vadovybės, kontrolės sistema padidins mokinių saugumą.
„Mokyklose įprasta, kad į mokyklą bet kas negali patekti ir, manau, kad tai yra natūralu. Tai yra saugumo faktorius“, – teigė l. e. p. Šeškinės vidurinės mokyklos direktorė Audronė Janickienė.
Moksleiviai negalės perbraukti draugų kortelės, nes pro įrengtus vartelius galės patekti tik vienas vaikas. Pasak vadovės, kol kas lankomumo dienyne atsisakyta nebus.
Ateityje planuojama, kad mokinių kortelės bus naudojamos ir kaip elektroninis bilietas miesto transporte. Jas planuojama pritaikyti ir atsiskaitymams mokyklos valgykloje.


Arnas Mazėtis
LTV „Panorama“
www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24