Šalies profesinėse mokyklose – atvirų durų diena

2013-05-21, 07:26
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Gegužės 21 d. daugumoje profesinių mokyklų vyks atvirų durų diena. Jos tikslas – supažindinti 9-12 kl. mokinius, jų tėvus, mokytojus su šių mokyklų galimybėmis: ko ir kaip galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama mokantis amato, kur atlikti praktikas ir kur įsidarbinti. 9.30 val. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis lankysis Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre (Kalvarijų g. 159).

Pastaraisiais metais daug investuojama į profesinių mokyklų atnaujinimą. Vykdomi ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis remiami sektorinių praktinio mokymo centrų kūrimo projektai. Iki 2014 m. numatoma įkurti 42 sektorinius profesinio mokymo centus skirtinguose ūkio sektoriuose: viešbučių ir restoranų bei prekybos, inžinerinės pramonės, grožio ir susijusių paslaugų, statybos bei kt. Du centrai atidaryti 2012 m. Pagrindinis jų tikslas – užtikrinti, kad mokiniai, naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir įranga, įgytų darbo rinkos poreikius atitinkančius praktinius gebėjimus. Šių centrų paslaugomis naudosis visų profesinio mokymo įstaigų mokiniai, taip pat aukštųjų mokyklų studentai, sektoriaus įmonių darbuotojai, profesijos mokytojai ir kiti.

Gegužės 21 d. 9-17 val. atvirų durų dienoje dalyvaujančių profesinių mokymo įstaigų sąrašas skelbiamas Švietimo ir mokslo ministerijos svetainėje: http://www.smm.lt/abiturientams.htm

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, kiekvienais metais kvalifikuotų darbininkų poreikis ir poreikis jaunimo bei suaugusiųjų profesiniam mokymui auga. Nežiūrint į tai, kad mažėja abiturientų bendrojo ugdymo mokyklose, treji metai iš eilės stojančių į profesines mokyklas skaičius lieka stabilus. 2012 metais priimta mokytis apie 19 tūkst. jaunuolių, iš jų 9 tūkst. - turinčių vidurinį išsilavinimą, o beveik 5 proc. atėjusiųjų mokytis į profesines mokyklas buvo aukštųjų mokyklų absolventai.

www.smm.lt 

www.L24.lt 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24