Kauno viešajame transporte – svarbūs pokyčiai

2012-11-19, 11:57
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Nuo gruodžio 1 d. Kaune keičiamas troleibusų ir autobusų eismas. Sprendimai dėl viešojo transporto maršrutų koregavimo buvo priimti atlikus išsamią gyventojų apklausos rezultatų ir elektroninių bilietų sistemos duomenų analizę.

Apklausos metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių ir į kokias miesto vietas, įvertinant persėdimo taškus, viešuoju transportu dažniausiai važiuoja gyventojai, ar jų poreikius tenkina esami maršrutai. Taip pat buvo aiškinamasi, ar naujų maršrutų atsiradimas arba esamų maršrutų koregavimai paskatintų viešuoju transportu nesinaudojančius gyventojus pradėti juo naudotis.

Padaugės 6-ių troleibusų maršrutų reisų

Nuolat gaunami elektroninės bilietų sistemos duomenys specialistams leido papildyti informaciją apie tai, kokie ir kokiais maršrutais juda didžiausi žmonių srautai. Nuo gruodžio 1 d. padaugės 2-ojo, 7-ojo, 13-ojo, 14-ojo, 15-ojo, 16-ojo troleibusų maršruto reisų. Bus panaikintas 4-asis troleibusų maršrutas „Petrašiūnai-Kauno pilis".
Pasak Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Pauliaus Kero, 4-asis troleibusų maršrutas dubliuoja kitus troleibusų maršrutus, ir šiuo metu važiuoja tik piko valandomis, be to, perveža itin mažai keleivių. Jei dėl šio maršruto panaikinimo daliai keleivių nuo gruodžio 1 d. teks važiuoti su persėdimu, tai jiems papildomai nekainuos, nes per 30 min. persėdus į kitą viešojo transporto priemonę, už tęsiamą kelionę mokėti nereikia.


Į Prancūzų gatvę - dvigubai daugiau reisų

 

„Taip pat neliks 27-ojo autobusų maršruto „Prancūzų g.-Šiaurės pr. (Kleboniškis)". Vietoj jo bus organizuojamas 13A autobusų maršrutas „Kleboniškis-Kalniečiai", kuriuo Kleboniškyje gyvenantys moksleiviai galės pasiekti visas Kalniečių mikrorajone esančias mokyklas. Taip pat pagerės susisiekimas Prancūzų g. gyventojams. 34-ąjį autobusų maršrutą „Kauno klinikinė ligoninė-Geležinkelio stotis" pratęsus iki Prancūzų g., čia atsiras dvigubai daugiau reisų", - komentavo P. Keras.

Keisis 43-iojo autobusų maršruto „Kauno pienas-A. Juozapavičiaus pr." trasa. Šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis dalis 38-ojo maršruto „Geležinkelio stotis-Mega" autobusų važiuos iki Švenčionių g.


Padažnės 10-ojo ir 37-ojo autobuso reisai

 

 

Sutrumpėjus 21-ajam autobusų maršrutui, autobusai važiuos maršrutu „Kauno pilis-Mega". Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas P. Keras pastebėjo, kad šis maršrutas nuo Kauno pilies identiškas 10-ajam ir 37-ajam, tačiau 21 ojo maršruto atkarpoje nuo „Megos" iki Kauno pilies važiuoja gerokai mažiau keleivių nei iš Šilainių, todėl jį sutrumpinus, bus organizuojama daugiau 10-ojo ir 37-ojo autobusų maršrutų reisų.

23-iojo maršruto „Domeikava-Rokai" autobusai šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis užvažiuos į Vytėnus. Šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis 35-ojo maršruto autobusai iš Fredos važiuos iki Vilniaus g. ir atgal. Tai taip pat leis padidinti 35-ojo maršruto reisų skaičių iš Fredos savaitgaliais ir švenčių dienomis. Nuo gruodžio 1 d. keičiama ir 24-ojo autobusų maršruto „Romainiai-Geležinkelio stotis" trasa.

Į naujus eismo tvarkaraščius dėmesį turės atkreipti keleiviai, važiuojantys 29-ojo, 38-ojo, 39-ojo ir 46-ojo maršrutų autobusais, o nuo gruodžio 3 d. keisis ir darbo dienomis važiuojančių visų maršrutų troleibusų eismo tvarkaraščiai.

Daugiau informacijos rasite interneto tinklapyje www.kvt.lt, maršrutų ir tvarkaraščių skiltyje.

www.kaunas.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24