Kaune šį savaitgalį startuos dvidešimtasis ralis „Aplink Lietuvą“

2012-08-20, 16:07
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Rugpjūčio 24-26 dienomis vyksiantis tarptautinis ralis „Aplink Lietuvą - 2012" kvies dalyvius per tris dienas įveikti daugiau nei 1000 km. Ralio nugalėtojai, įveikę net per septyniolika miestų ir rajonų teritorijų išsidėsčiusią trasą, bus apdovanoti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taure.

Lietuvos automobilių klubo organizuojame ralyje Kauno miesto Rotušės aikštėje iškilmingam startui šį šeštadienį rugpjūčio 25 d., 10 val. išsirikiuos apie 70 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Izraelio bei Baltarusijos.

Nors pernai paminėtas garbingas ralių „Aplink Lietuvą" 80-metis, tačiau šiemet vyksiantis ralis bus tik dvidešimtasis jų istorijoje. Prieškario metais buvo surengti tik trys raliai (1931, 1932 ir 1937 m.). Šis renginys vėl pradėtas organizuoti 1996 m. Jame kartu su sportininkais profesionalais bei mėgėjais startuoja ir žmonės su negalia.

„Džiaugiuosi, kad ralis aplink Lietuvą startuoja būtent iš Kauno širdies - Rotušės aikštės. Šis ralis turi garsias tradicijas. Jame dalyvauja ne tik sportininkai, bet ir ralio veteranai, žmonės su negalia. Manau, kad ateityje ralio aplink Lietuvą trasoje galėtų varžytis ir elektromobiliai", - gerų akimirkų žiūrovams ir sėkmės sportininkams palinkėjo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

A. Kupčinskas jau kelerius metus iš eilės yra ralio organizacinio komiteto pirmininkas. Šį renginį kasmet remia Kauno miesto savivaldybė. Šiemetinio ralio dalyvių laukia asfalto ir žvyro keliais besitęsiantis 1060,8 km ilgio maršrutas su 21 papildomų rungčių ruožu, kurių bendras ilgis sieks beveik 173 km.

„Šiemet norėjome, jog laimėti ralį turėtų galimybę visi jame dalyvaujantys dalyviai nepriklausomai nuo automobilių galingumo ir kitų techninių charakteristikų. Rezultatus iš esmės lems ekipažo gebėjimai ir įgūdžiai tiksliai įveikti sportinių rungčių programą", - teigė Lietuvos automobilių klubo prezidentas Aleksandras Remiševskis.

Sekmadienį, rugpjūčio 26 d., 17 val., Vilniuje, iškilmingame ralio finiše sostinės S. Daukanto aikštėje, šalia Prezidentūros, greičiausieji lenktynininkai bus apdovanoti garbingiausiuoju šių varžybų trofėjumi - Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taure.

Susisiekimo ministro taurė atiteks sporto meistrų veteranams ir sporto teisėjų veteranų įskaitos nugalėtojams, Krašto apsaugos ministrės taure bus apdovanotas greičiausiais visureigių įskaitos ekipažas, o Socialinės apsaugos ministro taure - sportininkų su negalia įskaitos nugalėtojai. Dar daugiau taurių specialių prizų bus išdalyta ralio baigiamajame vakare, kuris 19 val. bus surengtas„Litexpo" rūmuose.

www.kaunas.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24