Dėl jų daugelyje šalių padaugėjo protrūkių naminių paukščių ūkiuose. Taip pat vis dažniau skelbiama apie šį virusą tarp mėsėdžių (plėšriųjų) žinduolių. Viruso atvejų, nustatomų paukščiams ir gyvūnams, vis daugėja, tačiau rizika užsikrėsti paukščių gripu žmonėms išlieka maža.
Remiantis naujausia Europos maisto saugos tarnybos (EFSA), Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) ir ES etaloninės laboratorijos (EURL) paskutinio ketvirčio ataskaita, nuo rugsėjo pradžios iki lapkričio pabaigos 29 Europos šalyse užfiksuoti 442 paukščių gripo protrūkiai naminių paukščių ūkiuose ir net 2 454 laukinių paukščių užsikrėtimo atvejai.
Didžiausias sergamumas nustatytas vandens paukščiams – antims, žąsims, gulbėms ir paprastosioms gervėms. Jų migracija tarp Europos šalių ir žemynų sudaro palankias sąlygas virusui plisti dideliais atstumais.
Kaip anksčiau pranešė EFSA, užsikrėtusių LPPG laukinių paukščių skaičius yra didžiausias per šį laikotarpį nuo pat 2016 metų.
Pagal VMVT inf.
