GREIČIAUSIAI BESIVYSTANTIS POLITINIS JUDĖJIMAS EUROPOJE

Europos konservatorių ir reformatorių sąjunga (EKRS) yra greičiausiai besivystantis politinis judėjimas Europoje. Nuo mūsų susikūrimo 2010 metais, tapome didžiausia europietiška politine grupe. Mūsų sąjungą sudaro daugiau nei 30 partijų, turime atstovų Europos Parlamente, Europos Taryboje, Regionų komitete, taip pat NATO Parlamentinėje Asamblėjoje.

Mus vienija centro dešinės vertybės, aprašytos Reikjaviko deklaracijoje. EKRS pasisako už žmogaus laisvę, valstybinį suverenumą, parlamentinę demokratiją, asmeninę nuosavybę, vyriausybinės biurokratijos mažinimą, laisvą prekybą, šeimos vertybes ir valdžios decentralizaciją.

Šios vertybės sudaro mūsų politikos pagrindą ir parodo mūsų kuriamos Europos Sąjungos reformos viziją. Europa susidūrė su daugeliu problemų, kaip ir Europos institucijos. Todėl EKRS pristatoma reformos programa yra tokia reikalinga.

Prisijunk prie mūsų judėjimo ir padėk Europai sukurti laisvų žmonių, laisvų tautų ir laisvos rinkos pasaulį. EKRS pirmininkas yra europarlamentaras iš Čekijos Jan Zahradil, reprezentuojantis Pilietinės demokratijos partiją.
Viena iš partijų, priklausančių Europos konservatorių ir reformatorių sąjungai, yra Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), susikūrusi 1994 metais. Partija įgyvendina įstatuose numatytus tikslus, dalyvaudama įvairaus lygio rinkimuose – nuo savivaldos ir Seimo rinkimų iki rinkimų į Europos Parlamentą. Jau dešimt metų LLRA-KŠS turi valdžią rajonuose, kuriuose gyvena daugiausia lenkų tautybės gyventojai: Vilniaus rajone (63 proc. lenkų) ir Šalčininkų rajone (80 proc. lenkų). Savivaldos rinkimuose šiuose rajonuose LLRA-KŠS pastoviai sulaukia 60-70 proc. paramos. Keliuose kituose rajonuose LLRA yra valdančiosios koalicijos narė ir turi įtaką priimamiems sprendimams. Bendrai partija turi 69 tarybos narius, išrinktus iš sąrašo „Valdemaro Tomaševskio blokas“ (2015-2019 metų kadencija). LLRA-KŠS yra sukūrusi frakciją Lietuvos Respublikos Seime, kurią sudaro 8 Seimo nariai (2016-2020 metų kadencija). LLRA-KŠS taip pat turi narį Europos Parlamente bei savo atstovus Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje ir Europos regionų komitete.

Per visą savo egzistavimo laikotarpį LLRA-KŠS kovėsi daugelyje mūšių, gindama tautinių mažumų interesus Lietuvoje, ir dauguma jų buvo laimėti. Ši partija organizavo protestus, gindama tautinių mažumų švietimą, kalbą ir žemę. Kartu su Lietuvos lenkų sąjunga ir Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz Szkolna“ įvykdyta parašų rinkimų akcija, remianti projektus, palankius lenkų bendruomenei ir tautinėms mažumoms. Partija rūpinasi lenkų mokyklų vystymusi Vilniaus krašte, taip pat regioninio ūkio plėtra. Bendrų pastangų dėka, per veiklos 20 metų, Lietuvos lenkų bendruomenė šiandien, lyginant su kitomis lenkų bendruomenėmis už Lenkijos ribų, turi stipriausią poziciją pasaulyje.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas yra Valdemar Tomaševski, Europos parlamento narys, Europos konservatorių ir reformatorių sąjungos tarybos narys.