2015-04-15, 13:27
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nieskuteczny Real © AFP / Scanpix (Fot. PIERRE-PHILIPPE MARCOU)

Piłkarze Atletico Madryt zremisowali u siebie z lokalnym rywalem Realem 0:0, a Juventus pokonał w Turynie AS Monaco 1:0 w pierwszych meczach 1/4 finału Ligi Mistrzów. W środę odbyły się spotkania PSG z Barceloną oraz FC Porto z Bayernem Monachium.

Pojedynek Atletico z Realem był konfrontacją ubiegłorocznych finalistów LM. Wówczas w Lizbonie „Królewscy" zwyciężyli po dogrywce 4:1 (po 90 minutach było 1:1).

W obecnym sezonie oba zespoły grały ze sobą wcześniej sześciokrotnie. Zdecydowanie lepszy bilans ma Atletico, które nie przegrało żadnego z tych spotkań. Podopieczni Diego Simeone m.in. dwukrotnie pokonali „Królewskich" w hiszpańskiej ekstraklasie (2:1, 4:0), a także wyeliminowali ten zespół w rozgrywkach o Puchar Hiszpanii (2:0, 2:2).

We wtorkowy wieczór piłkarze Realu nie chcieli doprowadzić do kolejnej porażki z Atletico i od razu rzucili się do ataków. Grali szybko, efektownie, ale nieskutecznie. Świetnie dysponowanego golkipera rywali Słoweńca Jana Oblaka próbowali pokonać m.in. Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Luka Modric i efektownym strzałem zewnętrzną częścią stopy James Rodriguez.

Gospodarze też mieli swoje okazje - m.in. Antoine Griezmann po dużym błędzie Sergio Ramosa.

Po przerwie mecz wciąż był emocjonujący, choć Real nie grał już tak porywająco jak wcześniej. W końcówce spotkania był nawet kilka razy w opałach. Gospodarze osiągnęli wówczas przewagę, jednak nie zdołali zdobyć bramki.

Mecz obfitował w sytuacje podbramkowe, ale także liczne starcia i faule. Kilku zawodników odczuło to boleśnie, opatrywany przez lekarzy był m.in. napastnik Atletico Mario Mandzukic.

W drugim wtorkowym ćwierćfinale Juventus - wciąż bez kontuzjowanego Paula Pogby, ale już z Andreą Pirlo – pokonał Monaco 1:0.

Mistrzowie Włoch awansowali do tej fazy po wyeliminowaniu Borussii Dortmund, której zawodnikami są Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski (5:1 w dwumeczu). Z kolei Monaco okazało się nieznacznie lepsze od Arsenalu Londyn. W dwumeczu tych drużyn padł remis 3:3, a o awansie zadecydowały bramki zdobyte przez Monaco na wyjeździe.

We wtorek na stadionie Juventusu kibice zobaczyli tylko jednego gola, który może mieć ogromne znaczenie dla losów rywalizacji. W 57. minucie sędzia uznał, że w polu karnym faulował Ricardo Carvalho i podyktował „jedenastkę", wykorzystaną przez Arturo Vidala. Dla Chilijczyka to pierwsze trafienie w tym sezonie LM.

Goście pokazali się z dobrej strony, nie ustępowali faworyzowanym rywalom, ale nie zdołali odwrócić losów rywalizacji.

Finał zaplanowano na 6 czerwca w Berlinie.