2015-04-07, 09:06
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwsze zwycięstwo litewskich piłkarek © L24.lt

Pierwsze zwycięstwo na preliminarnym turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2017, który od soboty odbywa się w Mołdowie, odniosły zawodniczki piłkarskiej reprezentacji Litwy. W poniedziałek, 6 kwietnia, 2:0 (1:0) pokonały one przeciwniczki z kadry narodowej Luksemburga.

W drugiej kolejce spotkań turnieju eliminacyjnego Litwinki zmusiły do kapitulacji rywalki z reprezentacji Luksemburga i zachowały szanse na awans do turnieju podstawowego. Nasze piłkarki na prowadzenie wyszły w 16 min. spotkania, gdy to pierwszego gola strzeliła Sonata Vanagaite. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie gra toczyła się ze zmiennym szczęściem. Piłkarki z Luksemburga starały się zmienić niekorzystny wynik, ale kadrowiczki drużyny litewskiej nie dały się zaskoczyć, a same szukały szczęścia w kontratakach. Jeden z nich zakończył się zdobyciem gola. Piłkę w bramce siatki rywalek umieściła Rasa Imanalijewa, która na listę strzelców wpisała się w 86 min. i faktycznie przypieczętowała sukces.

W pierwszym meczu Litwinki z identycznym wynikiem – 2:0 – przegrały z gospodyniami turnieju, a piłkarki Luksemburga 4:3 pokonały ekipę Łotwy.

Właśnie piłkarki łotewskie będą przeciwniczkami naszej ekipy, która w czwartek rozegra swój ostatni mecz na turnieju.

W preliminarnym turnieju eliminacyjnym udział bierze osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Do dalszego etapu rozgrywek awansują tylko zwycięzcy grup.