Historyczny wyczyn Vive

2015-02-19, 10:01
(0 głosów)
Historyczny wyczyn Vive © AFP / Scanpix (Fot. ALEXANDER JOE)

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce wygrali w Kijowie z Motorem Zaporoże 28:27 (10:19) w meczu dziesiątej (ostatniej) kolejki grupy D Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski już wcześniej zapewnili sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca w tabeli.

Kielczanie wyszli na prowadzenie dopiero w ostatniej minucie, a w międzyczasie odrobili dziewięciobramkową stratę z pierwszej połowy. Tym samym zapisali się na kartach historii europejskiej piłki ręcznej. Jako pierwszy europejski klub, drugi raz i to w ciągu zaledwie trzech sezonów, kończy fazę grupową bez straty punktu.

Poprzednio komplet zwycięstw w tej fazie rozgrywek LM zanotowały tylko BM Ciudad Real (w sezonie 2009/2010) i Vive Targi Kielce pod wodzą Bogdana Wenty (2012/2013). Dodatkowego smaczku temu wyczynowi dodaje fakt, że hiszpański klub, dokonał tego, gdy jego trenerem był... Tałant Dujszebajew – obecny szkoleniowiec mistrzów Polski.