Rajd Dakar: jak się powodziło Polakom i Litwinom?

2015-01-08, 11:01
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rajd Dakar: jak się powodziło Polakom i Litwinom? © AFP / Scanpix (Fot. FRANCK FIFE)

Krzysztof Hołowczyc zajął 12. miejsce na czwartym etapie 37. Rajdu Dakar. Kierowcy mieli do przejechania 909-kilometrową trasę z argentyńskiego Chilecito do Copiapo w Chile, w tym 315 km odcinka specjalnego. Rafał Sonik odzyskał pozycję lidera. Litewski kierowca Benediktas Vanagas na metę wpadł jako 20.

Najszybszy był lider Katarczyk Nasser al-Attiyah. Drugi był Hiszpan Nani Roma (Mini All4 Racing) ze stratą 2.40, a trzeci - Giniel de Villiers z RPA – 2.57. Hołowczyc trasę środowego etapu pokonał o 18.06 wolniej od zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej liderem pozostaje al-Attiyah, Hołowczyc awansował o jedną pozycję i jest piąty ze stratą 43.30.

Rafał Sonik był najszybszy w rywalizacji quadów. Dzięki zwycięstwu Polak odzyskał pozycję lidera. Drugi na mecie był Chilijczyk Ignacio Casale ze stratą 3.26. Na trzeciej pozycji etap ukończył Katarczyk Mohammed Abu-Issa, ale stracił do zwycięzcy ponad 13 minut.

Benediktas Vanagas wraz z Białorusinem Andriejem Rudnickim miał problemy na trasie, ale mimo wszystko uzyskał niezły czas i finiszował na 20. pozycji. W ogólnej klasyfikacji team ten zajmuje 18. lokatę i awansował o siedem miejsc. Inny litewski uczestnik Dakaru Antanas Juknevičius w ogólnej klasyfikacji zajmował 63. miejsce.