Triumf litewskiego tenisisty na turnieju we Włoszech

2014-11-24, 10:32
(1 głos)
Triumf litewskiego tenisisty na turnieju we Włoszech © AFP/Scanpix

Najlepszy litewski tenisista – Ričardas Berankis – został zwycięzcą turnieju tenisowego Andria e Castel del Monte we Włoszech. Przy stanie 6:4, 1:0 dla Litwina skreczował jego przeciwnik Gruzin Nikolozy Basilashvili.

Rywal Berankisa jeszcze w pierwszym secie doznał kontuzji nogi. Po przerwie medycznej wrócił na kort, jednak nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z Berankisem i dlatego na początku drugiego seta skreczował. Finałowy pojedynek trwał więc tylko 47 min. i 17 sek.

Za zwycięstwo w włoskim turnieju Litwin otrzymał 80 punktów rankingowych ATP i 5 035 tys. euro. To był ostatni mecz 24-letniego litewskiego tenisisty w tym sezonie, który zakończy na 86. pozycji w światowym rankingu. Przekraczając próg ćwierćfinału, Litwin zapewnił również sobie udział w głównym turnieju Australian Open.