Superpuchar UEFA - dwa gole Ronaldo

2014-08-13, 08:06
(0 głosów)
Ronaldo // Fot. Calcio Streaming // flickr.com Ronaldo // Fot. Calcio Streaming // flickr.com

Piłkarze Realu Madryt zdobyli Superpuchar UEFA, pokonując w Cardiff inny hiszpański zespół Sevilla FC 2:0 (1:0). Obie bramki zdobył Cristiano Ronaldo. W drużynie z Andaluzji pierwszy oficjalny mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak.

W meczu o Superpuchar UEFA tradycyjnie zmierzyli się triumfatorzy europejskich rozgrywek pucharowych - Ligi Mistrzów (Real) oraz Ligi Europejskiej (Sevilla).

Od pierwszych minut mecz przebiegał pod dyktando „Królewskich", a wyróżniali się Cristiano Ronaldo i urodzony w Cardiff Gareth Bale. W 30. minucie akcja tych dwóch zawodników zakończyła się golem – Walijczyk popisał się niezwykle precyzyjnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła, a Portugalczykowi nie pozostało nic innego, jak skierować z pięciu metrów piłkę do siatki. Ronaldo zrehabilitował w ten sposób za zmarnowanie chwilę wcześniej wspaniałej szansy – jego strzał z ostrego kąta obronił Beto.

Na początku drugiej połowy szybka akcja Karima Benzemy i Ronaldo przyniosła drugą bramkę. Portugalczyk wbiegł w pole karne i uderzył tak mocno, że piłka wyłamała palce Beto, lądując w lewym rogu bramki. Wynik nie uległ już zmianie, choć kibice zobaczyli jeszcze piękny strzał z dystansu Jamesa Rodrigueza, a pod koniec meczu ofensywne akcje Sevilli.