Turniej Czterech Skoczni: Dawid Kubacki na drugim miejscu

2023-01-06, 22:44
(1 głos)
Skocznia w Oberstdorfie Skocznia w Oberstdorfie Fot. pixabay.com/photosforyou

Znakomicie spisali się polscy skoczkowie w prestiżowym, tradycyjnie rozgrywanym na przełomie roku, Turnieju Czterech Skoczni. W klasyfikacji generalnej Kubacki był drugi, Piotr Żyła piąty, a Kamil Stoch szósty. Zwyciężył Norweg Halvor Egner Granerud.

71. Turniej czterech Skoczni zakończył się zwycięstwem Graneruda, drugie miejsce zajął Kubacki, a miejsce na podium uzupełnił Słoweniec Anze Lanisek.

Tradycyjnie dwa pierwsze konkursy odbyły się w Niemczech, dwa kolejne w Austrii.

Pierwsze zawody 29 grudnia w Oberstdorfie wygrał Granerud, przed Żyłą i Kubackim. W noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen ponownie triumfował Granerud, przed Laniskiem i Kubackim. 4 stycznia w Innsbrucku miejsca na podium dzielili faworyci: wygrał Kubacki, przed Granerudem i Laniskiem.

Po trzech z czterech konkursów w klasyfikacji generaknej TCS prowadził Granerud - 877,8 pkt, przed Kubackim - 854,5 pkt i Laniskiem - 823,5 pkt; czwarty był Żyła, a piąty Stoch.

W ostatnich zawodach w Bischofshofen fenomenalnie dysponowany Granerud przypieczętował zwycięstwo w całym turnieju, pokonując Laniska i Kubackiego. Ostatecznie w ośmiu skokach TCS Granerud uzyskał notę 1191,2 punktu - najwyższą w całej kilkudziesięcioletniej historii turnieju.