LM: Znamy rozstrzygnięcia po fazie grupowej

2022-11-03, 19:11
(0 głosów)
LM: Znamy rozstrzygnięcia po fazie grupowej Fot. pixabay.com

Poznaliśmy szesnaście drużyn, które wiosną przystąpią do fazy pucharowej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2022/23.

Sensacją rozgrywek jest odpadnięcie z dalszej rywalizacji w LM Barcelony (Lewandowski) i Juventusu Turyn (Szczęsny, Milik), które wiosną będą grały w mniej prestiżowej Lidze Europy. Natomiast katastrofalny występ zanotowało Atletico Madryt, które zajęło ostatnią pozycję w swojej grupie i zakończyło przygodę z europejskimi pucharami.

Juventus Turyn – PSG Paryż 1:2

Awans do 1/8 LM z pierwszego miejsca i rozstawienie w losowaniu wywalczyły zespoły: SSC Napoli, FC Porto, Bayern Monachium, Tottenham Londyn, Chelsea Londyn, Real Madryt, Manchester City, Benfica Lizbona.

Awans do 1/8 LM z drugiego miejsca wywalczyły drużyny: FC Liverpool, Club Brugge, Inter Mediolan, Eintracht Frankfurt, AC Milan, RB Lipsk, Borussia Dortmund, PSG Paryż.

Trzecie miejsca, dające prawo gry z Lidze Europy, zajęły ekipy: Ajax Amsterdam, Bayer Leverkusen, FC Barcelona, Sporting Lizbona, RB Salzburg, Szachtar Donieck, FC Sevilla, Juventus Turyn.

Ostatnie miejsca w grupach i odpadnięcie z pucharów: Glasgow Rangers, Atletico Madryt, Viktoria Pilzno, Olympique Marsylia, Dinamo Zagrzeb, Celtic Glasgow, FC Kopenhaga, Maccabi Hajfa.

Losowanie par 1/8 finału LM odbędzie się w poniedziałek 7 listopada o godz. 12. Pierwsze mecze zaplanowano na 14 i 15 oraz 21 i 22 lutego, a rewanże 7 i 8 oraz 14 i 15 marca 2023 roku.