Wydrukuj tę stronę

Tenis: znakomity mecz w finale turnieju, Świątek blisko kolejnego tytułu

2022-10-09, 20:42
(1 głos)
Tenis: znakomity mecz w finale turnieju, Świątek blisko kolejnego tytułu Fot. pixabay.com

W finale turnieju WTA 500 w czeskiej Ostrawie liderka światowego rankingu Iga Świątek, po długim i zaciętym pojedynku, uległa reprezentantce gospodarzy Barborze Krejcikovej.

Kibice zobaczyli tenis na najwyższym światowym poziomie. Mecz trwał ponad trzy godziny (najdłuższy pojedynek Igi Świątek w zawodowej karierze), obfitował w efektowne zagrania i niespodziewane zwroty akcji.

W pierwszym secie Świątek prowadziła już 5:1, ale ambitna Czeszka doprowadziła do stanu 5:5. Wówczas jednak Polce udało się domknąć seta i objąć prowadzenie.

Druga partia była niezwykle wyrównana, o jej losach decydował tie-break, w którym nieznacznie lepsza była Czeszka i doprowadziła do wyrównania.

O tytule decydował trzeci set, w którym długo zawodniczki toczyły wyrównany bój. W końcówce Polka została przełamana, w ostatnim gemie Świątek obroniła pięć piłek meczowych, ale ostatecznie musiała uznać wyższość rywalki.

Zdaniem wielu obserwatorów, to był najlepszy i najbardziej emocjonujący mecz kobiecego tenisa w tym sezonie.

Polka przegrała dopiero drugi finał w karierze, w dorobku ma dziesięć tytułów, w tym trzy w Wielkim Szlemie.