Kolarstwo: zakończył się wyścig Tour de Pologne

2022-08-05, 23:18
(0 głosów)
Kolarstwo: zakończył się wyścig Tour de Pologne Fot. pixabay.com/JuniorMp

Brytyjczyk Ethan Hayter wygrał 79. Edycję wyścigu dookoła Polski.

Ostatni, siódmy etap z metą na krakowskich Błoniach nie przyniósł zmiany na pozycji lidera. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Brytyjczyk Hayter, Holender Thymen Arensman zajął drugie miejsce, a na najniższym stopniu podium stanął Hiszpan Pello Bilbao. Najlepszy z Polaków Jakub Kaczmarek zakończył rywalizację na 28. pozycji.

79 edycja wyścigu dookoła Polski wystartowała 30 lipca w Kielcach. Wyścig podzielono na siedem etapów, liczących ogółem 1226 km. Impreza zakończyła się na Błoniach w Krakowie.

Do rywalizacji przystąpiło 161 zawodników z 23 zawodowych drużyn. Wśród nich takie gwiazdy jak mistrz olimpijski z Tokio Kolumbijczyk Richard Carapaz czy super sprinter Brytyjczyk Mark Cavendish. Kontuzje wykluczyły z rywalizacji czołowych polskich zawodników, Rafała Majkę i Michała Kwiatkowskiego.